Mala by som nárok na materskú dovolenku?

kapetka
27. sep 2012

Zdravim dievcata,
chcela by som sa spytat, som aktualne na rodicovskej dovolenke do 07/2013. Uz od 05/2012 pracujem u svojho povodneho zamestnavatela na HPP. Uvazujem nad dalsim tehotenstvom.
Ak by som teraz otehotnela, vznikol by mi narok na matersku dovolenku?
Lebo vychadza mi, ze by som splnala podmienku 270 dni nemocenskeho poistenia, len neviem ako to je, kedze zaroven poberam rodicovsky prispevok do 3 rokov dietata.
Vopred dakujem za odpovede,
Katka

jankagun
27. sep 2012

ahoj,ja si myslím,že keď za Teba zamestnávateľ odvádza všetko čo má (čo by mal robiť kedze si na HPP) tak by si ju mala mať 🙂

milka1978
28. sep 2012

podľa mňa určite .... ja som tiež ešte na rodičovksej do 16.12. a keby som chcela tak od septebmra by som mohla kľudne nastúpiť do práce keďže mi drobec už chodí do škôlky ... no od 29.9. idem na materskú tak som už do práce nešla a ostala som doma na rodičáku ... ale aj keby som šla do práce tak by som brala rodičák + výplata a potom akoby som nastúpila na materskú tak už by som poberala len tú .... ja si myslím, že na to nárok máš ... jedoducho donesieť papier, že ideš na materskú a v práci ti zrušia rodičák a do sociálnej poisťovne nahlásia materskú ..... neviem teraz či si ma pochopila, lebo asi píšem ako hotentót 😀 ale snažila som sa 🙂

mamaveronika
28. sep 2012

ahoj, jasné že máš nárok na materskú 🙂 po nástupe na materskú ti na socialke daju papier o tom že ti priznali materskú, a ty s tým papierom nacupkáš na úrad práce, a oni ti zrušia rodičovský...nedá sa poberať aj to aj to...my sme to museli vrátiť,lebo som nevedela že to treba odhlasiť 🙂