Ktorým dňom mi končí rodičovská dovolenka?

jelsi
12. jan 2019

Poraďte prosím.
Syn bude mať 22.2. 3 roky. Ja by som mala nastúpiť do práce 1.3.
Kedy mi končí rodičovská dovolenka, dňom dovŕšenia 3 rokov alebo do posledného dňa v mesiaci?
Treba si ten týždňový rozdiel medzi narodeninami a nástupom do práce nejako vykryť?
Ďakujem za rady.

hettinka
12. jan 2019

RD končí dňom dovŕšenia 3 rokov dieťaťa, teda do práce treba nastúpiť deň potom
rodičovský príspevok dostávaš síce za celý mesiac, v ktorom dieťa malo 3 roky (ty za celý február), ale ZP by ťa naháňala, že ti chýbajú vykryté tie dni medzi 23.2 a 28.2.
Na ten čas sa môžeš prihlásiť ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov, nemusíš ísť na UP.

miriam439
12. jan 2019

@jelsi No, ak mám správne info, tak 22.2. ti končí rodičovská dovolenka, ale rodičovský príspevok dostaneš za celý mesiac, keďže sa dáva vždy za celý mesiac.
Ty asi nastupuješ do nového zamestnania? Ak áno, tak ak sa nechceš hlásiť kvôli týždňu na úrad práce, tak asi bude dobré zahlásiť na úrady, že si osoba starajuca sa o dieťa do 6 rokov. Hlavne na zdravotnú poisťovňu to treba zahlásiť a neviem, kde ešte viac. A ešte sa kdesi hlási aj to, kde je dieťa, ktoré dovŕšilo tri roky, či chodí do škôlky a pod. Asi na UPSVAR, ale to neviem presne.

kikulienkadd
12. jan 2019

Ak nastupujes do predchádzajúcej práce,mohla by si na tých pár dní čerpať dovolenku (ak ju máš). Z mojich skúseností sa do práce nastupuje v deň 3.narodenín dieťaťa, nie nasledujúci deň (ale pre istotu si túto info over).

evittam
12. jan 2019

@kikulienkadd Nasledujúci den. Cize u zakladateľky nastupuje do prace 23.2., 22.2.je este na RD.

jelsi
autor
12. jan 2019

@miriam439 nastupujem do nového zamestnania.
Rodičovský to viem, že sa dostáva za kalendárny mesiac. Len som chcela vedieť či mi ten týždeň bude chýbať. Tak ďakujem.

evittam
12. jan 2019

@jelsi Zaplatis si buď sama ZP alebo sa prihlásit ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov ale dieta moze chodit do škôlky len na 4h.

jelsi
autor
12. jan 2019

@evittam Práveže malého prijímajú tiež až 1.3. do škôlky. Nastupujeme spolu, ja do práce a on do škôlky

evittam
12. jan 2019

@jelsi Tak stale plati co som napísala

kikulienkadd
13. jan 2019

@evittam ok,vďaka za info, poviem aj zamestnávateľovi 😊

jelsi
autor
16. feb 2020

@evittam ahoj, prosim.ta vies este poradit? Už skoro rok pracujem, teraz zamestnavatel pozaduje kvoli danovemu nejaky doklad ze som bola na rodicovskej. To mi vystavia normalne na urade prace? Existuje take nieco? Ďakujem

evittam
16. feb 2020

@jelsi Zamestnávatel nic podobné nepotrebuje. Ak pracuješ nie si na RD. Len poberás RP. Na UPSVaR ti vystavia doklad kolko solo poberala RP.

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz