Kto žiadal o maternity grant?

livuska1
11. apr 2013

ahojte je tu niekto kto ziadal o maternity grant?ja som uz odoslala formu ale stale rozmyslam,pisalo tam odoslat s ostatnymi dokumentmi,ale akymi?nikde vo formulari ani na ich stranke sa nespomina ake ine doklady treba odoslat spolu s formularom.

brigus198754
11. apr 2013

Ja som mala pred dvoma rokmi tam nepotrebujes ziadne papiere a do dvoch tt mas peniazky na ucte on 😉 i si to pozistuju.

livuska1
autor
12. apr 2013

@brigus198754 oki dakujem za odpoved 🙂

kika1981
12. apr 2013

@livuska1 ahoj, to maternity grant znamená čo ? 🙂

livuska1
autor
12. apr 2013

to je prispevok 500 libier na zakupenie tzv.vybavy pre baby.daj si do google.

dejka77
12. apr 2013

@livuska1 Potrebujes len vypisat tie papiere a jeden z nich ti ma potvrdit health visitor. Nic viac k tomu netreba. Tych 500 libier sa nedava automaticky, je to len pre tych co maju velmi nizky prijem.

livuska1
autor
12. apr 2013

@dejka77 ano spravne ja viem.ja som len skusila poziadat ved zato nic nedam,ak daju,daju ak nie tak nie. 🙂

dejka77
12. apr 2013

@livuska1 a preco si nepoziadas na Slovensku?

livuska1
autor
12. apr 2013

@dejka77 ahoj.no prave studujem ako o to poziadat,nasla som na to formulare ale neviem co stym co je pre lekara na potvrdenie o narodeni dietata a tak.treba to dat asi pravne prelozit,co?vies poradit ako na to?

dejka77
12. apr 2013

@livuska1 Prelozit ti treba len rod.list ak nemas slovensky. Formulare pre lekara a midwife mam, ak chces poslem ti to na mail.

domak2
12. apr 2013

@livuska1 maternity sure start ti priznaju iba pokial ste na podpore, ale tak ci tak on zaziadaj (vypis a daj potvrdit u midwife ) ked ti pride zamietaci papier, ten preloz a vybav si prispevok a priplatok k prispevku na slovensku 😉

livuska1
autor
12. apr 2013

@dejka77 skusala som ti poslat spravu,neviem dostala si ju?s mojim e-mailom ak nie napisem ti to tu este raz?dakujem vopred

livuska1
autor
12. apr 2013

@domak2 kde si si davala prelozit taketo dokumenty?

livuska1
autor
12. apr 2013

@dejka77 zabudla som dejka cize ked dostanem ten maternity grant nemozem uz ziadat na slovensku o ten prispevok?

denca76
12. apr 2013

ahoj a dalo by sa o to požiadať aj ked idem z materskej na matersku? ak ano kde najdem tlačivo? dakujem

dejka77
12. apr 2013

@livuska1 Ked ho dostanes tu tak doma uz nemozes ziadat.

dejka77
12. apr 2013

@denca76 Ziada sa len na prve dieta, alebo ak by si mala potom dvojicky. Uz nemas narok.

denca76
13. apr 2013

@dejka77 dakujem

livuska1
autor
13. apr 2013

@dejka77 ahoj.dakujem ti velmi pekne,dostala som to.a gp sa mam objednat kvoli tomu?lebo asi ma len tak nezoberie,ci?

dejka77
13. apr 2013

@livuska1 Skus tam zavolat, ja som to prvykrat nechala na recepcii a potom mi zavolali ked to bolo hotove. Tu sa urcite musis objednat.

livuska1
autor
13. apr 2013

@dejka77 ok dakujem ti este raz pekne.a myslis ze tie papiere mozem odoslat postou na slovensko na prislusny urad alebo ich tam musim odniest osobne?

dejka77
13. apr 2013

To sa musi osobne, bud ty alebo niekto koho splnomocnis.

livuska1
autor
16. apr 2013

@dejka77 ahoj vies mi povedat kde a ako mam najst nejaky ten office tu v uk kde mi potvrdia splnomocnenie (ako u nas notar )a kolko to asi stoji?

dejka77
16. apr 2013

@livuska1 Tak to neviem, ja som to vybavovala na sr.

livuska1
autor
22. apr 2013

@dejka77 ahoj.ak mi zamietli ten maternity grant.potrebujem ho dolozit prelozeny to viem,ale moze to byt prelozene strucne vlastnymi slovami a podpise to notar alebo to musi byt normalne uradne prelozene?

dejka77
22. apr 2013

@livuska1 To sa nepreklada, akceptuju to v anglictine.

livuska1
autor
22. apr 2013

@dejka77 ahoj.tak teraz ozaj neviem.mne z uradu napisali,ze to ma byt aj prelozene a este k tomu som bola dnes u GP a hned na recepcii ma zrusili ze oni vobec nevedia co to je,o co ide a nedali to ani mojmu GP pozriet a podpisat.zajtra skusim ist k midwife.

dejka77
22. apr 2013

@livuska1 Vidim, ze na kazdom urade inac "uraduju". Ja som to vobec nepotrebovala prekladat, skus tam mozno zavolat ci by to akceptovali neprelozene. Alebo sa spytaj ako to, ze v Ke to netreba a oni to chcu.
Co sa tyka gp tak skus im na recepcii vysvetlit o co ide a ak nebudu ochotni tak si daj appoitment u gp a "donut" ho 🙂
Druhe potvrdenie som vybavovala u ineho gp, tiez mi povedala, ze nevie co to je, ale ponahlala sa a rychlo to vypisala. Aj som jej povedala, ze tam ma preklad takze nemozu sa vyhovarat na to, ze nevedia co vypisuju. Ak by si nepochodila tak skus tu midwife aj ked to nie je pre nu urcene. Alebo ak nemas jedneho lekara ale daju ta k hocijakemu ked sa objednas tak by som vyskusala ineho.

livuska1
autor
22. apr 2013

@dejka77 dakujem ti pekne za tvoje rady.no zajtra idem k midwife.uvidim ako tam pochodim.ak budu problemy tak zavolam na ten urad,ze co mam robit.pekny vecer prajem.pa pa

livuska1
autor
25. apr 2013

@dejka77 ahoj dejka.tak bola som u gp,objednala som sa ze mi nieco je a uz ked som bola tam tak som vytiahla papier ci by mi nepodpisala.vobec nevedela o co ide ale podpisala-to je najdolezitejsie 🙂 .tak konecne.uz len sa vysomarit asi z 2 otazok.pekny den prajem

dejka77
25. apr 2013

@livuska1 Jasne, ze nevie o co ide ked tu take nemaju. Ja som svojej povedala, ze je to nieco ako SSMG, cize to o co si ziadala tu v uk. A ze to potrebujem ked chcem o to poziadat. A ake otazky nevies?