Kto má predĺžený rodičovský príspevok z dôvodu zdravotného stavu dieťaťa?

15. jan 2024

Prosím vás je tu niekto kto ma predĺžení rodičovský príspevok z dôvodu zdravotneho stavu dieťaťa? Ako dlho ste čakali za schválením?

4stanka4
15. jan 2024

Ahoj. Ja mam, trvalo asi 3 týždne od zanesenia žiadosti kým mi ho schválili tak u mňa to bolo veľmi rýchle.

mimichaelka13
15. jan 2024

@4stanka4 ahojky, ako to vlastne funguje...len zanesies papiere a cakas ako rozhodnu...alebo je aj rodic pozvany na nejaku konzultaciu, moze sa k niecomu vyjadrit? Ci by som uz moc chcela 😅🤣🤦‍♀️🤷‍♀️.

autor
15. jan 2024

@4stanka4 ja som dnes bola po tlačivo, vravela ze majú nato 60 dní....ale ze sa nemám ponáhľať mne teraz vo februári konci ale chcem si predĺžit no neviem ci nám schvália tak uvidíme. Prosím vás tie lekarske správy musia byť čerstvé alebo môžu byť aj z minulého roka 2023 ?

mogaa
15. jan 2024

skôr ako bude mať dieťa 3 roky s tým aj tak nič nebudú robiť.....a potom na to majú tých max.60dní....čo sa týka správ, mali by byť max pol ročné....

4stanka4
15. jan 2024

@mogaa nie je pravda. Ja som podávala 3 mesiace pred dovŕšenim 3 roku

4stanka4
15. jan 2024

@mimichaelka13 áno len čakáš ako sa vyjadria.
ja som dávala všetky lekárske správy aj staršie co mala-sam lekár mi povedal aby som tam dala najmä prepúšťacie správy z nemocnice keďže sme boli viac krát na hospitalizácii. Veľa záleží aj od diagnózy a ešte viac od posudkoveho dr.

mimichaelka13
15. jan 2024

@4stanka4 dakujem za info 😉

nikpa
15. jan 2024

Ja som mala vždy do decembra a novú žiadosť som podávala tak 3 mesiace predtým. Raz sa stalo, že to dokonca ani do decembra nestihli 🙄

rachel36a
15. jan 2024

Spravy nesmu byt starsie ako 6 mesiacov