Kto má materskú z Anglicka a žije na Slovensku?

baby8686
28. feb 2012

Ahojte, volam sa Maja a mozno nie som sama, ktora sa takto rozhodla.. V auguste cakame babatko, no v mesiaci jun uz by som chcela prist z Anglicka na SK. Spociatku by som chcela poberat matersku dovolenku z anglicka ( kedze je troska vyssia ako na sk a manzel kym si najde pracu tak to potrva), a vlastne mam na nu narok. Bojim sa vsak slovenskych uradov. Po roku mi materska skonci a ja vlastne ukoncim pracovny pomer v mojej praci v ang. Chcem vediet ci mi potom bude prinalezat nejaky rodicovsky prispevok zo slovenska.. kedze uz budem byvat tam. Bojim sa ( ako to na sk byva ), ze mi na urade povie 'co vy tu chcete, chodte si do anglicka ved tam ste pracovali a tam ste platili odvody tak nech vam aj oni daju prispevok' .. neviem.. Mozno sa tu najde nejaka mamicka s niecim podobnym ako ja.. 🙂 dakujem za akukolvek odpoved..

janka_89
14. aug 2012

@baby8686 ja ti síce neporadím ale mám presne rovnaké otázky ako ty... ja sice este bábo nečakám ale už teraz mám strach z toho čo bude ked to príde... viem že v UK vychovávať dieťa nechcem... a čítam kadejaké príspevky ale som z toho jeleň... 😒