Kontroly zo sociálnej poisťovne počas rizikového

kesa
17. júl 2017

Ahojte chcem sa opytat na vase skusenosti pocas rizikoveho.stretli ste sa s kontrolou zo socialky?

loginexistuje
17. júl 2017

myslis počas PN .. samozrejme tam kontroly chodia ... bez ohladu na dovod PN, treba dodrziavat predpisane vychadzky ...

zdena12345
17. júl 2017

Nie.bola som na začiatku 2 mes a potom o 1 mes pred materskú. Ani raz nic

vanilka233
17. júl 2017

Tiež som bola PN od začiatku tehu a neboli ani raz .

loginexistuje
17. júl 2017

Ako takto .... niekto je na PN 3/4 roka a nepridu ani raz a niekomu pridu pat krat .. proste to je o nahode .. ale nie je pravda, že tehotným nechodia.

Nechodia iba tým čo majú celodenné vychádzky a tie davaju len niektorým onkologickým pacientom a je to dost nárocne dostat ich a nechodia pri OCR.

lucia147852
17. júl 2017

Ja som bola na pn od 8 tt do materskej a neprisla ani raz ale viem o babe co jej prisla. Idealje keby mas neobnedzene vychádzky a tie u nas dava len 1 gyn. Ostani sa boja

michaela915
17. júl 2017

Rizikove tehu je vlastne PN,takze kontroly chodia,je to nahodny system 🙂 som na PN-ke 3 tyzden a za 1 tyzden som mala 2x kontrolu

catherinah
17. júl 2017

Ano, chodia.

eli321
17. júl 2017

ano, kazdy jeden mesiac mi chodila kontrola, nevynechali ani raz.

eli321
17. júl 2017

no a za dalsie , gyn. mi dal neobmedzene prechadzky a obvodny mi to skrtol ze to sa neda dat.

michaela915
17. júl 2017

Logicky by sme mali mat neobmedzene 🙂 ved pohyb potrebujemdle ja mam tiez 2hod.doobeda a 2hod.poobede.

fokuska
17. júl 2017

@michaela915 Preco by ste mali mat logicky neobmedzene vychadzky?

lucia147852
17. júl 2017

@fokuska lebo ja som mala od 10-12 a od 14 do 16. Minimalne som ich vyuzila lebo v tom case mi bolo neuveritelne zle. Vracala som cele dni a jediny cas kedy mi bolo relatívne lepsie bol tak po 20.00hod. A vtedy som podla vychadzok ist von uz nemohla. Keby aspon si mozem vybrat tie 4 hodiny v akom case chcem.
@eli321 obvodak??? A ten s tym co ma? Ved Pn vypisuju na gynde. To ide aj na soc.poist a co je tam to plati. Ako sa tvoja pn dostala obvodakovi?

fokuska
17. júl 2017

@lucia147852 Chapem, mne tiez pocas PN nie vzdy vyhovovali vychadzky, ale nerozumiem preco by mali byt neobmedzene. Nebol lekar ochotny dat vychadzky v inom case?

Ak zena ma zena rizikove tehotenstvo a je kvoli tomu na PN, tak na to je nejaky dovod - cize ma mat napr. setriaci rezim, alebo ma lezat a pod., tak logicky nemoze mat neobmedzene vychadzky. Ako ju potom skontroluju ci dodrziava liecebny rezim?

lucia147852
17. júl 2017

@fokuska nechcela mi dr zmenit cas vychadzok 😞 ze sa to nemoze. Keby ich mam aj neobmedzene von by sa mi chodit nedalo moc. Len mi bolo luto ze nemozem raz po 100 rokoch kef mi bolo trocha lepsie a ze ked som nahodou vybehla vecer obist raz cinziak aspon trocha na vzduch trpla som ci niekto nepride. Urcite nie som za pn len tak a behanie si kadetade. Ale zas kamoska robila dr na oddeleni a od 6 mesiaca ju poslali na pn aj led jej nic nebolo a odôvodnili to ze sa moze niecim nakazit. Ona pracovat chcela 😄 ze sa da sama nudila

kesa
autor
17. júl 2017

@lucia147852 aj ja som podobne ako eli dostala rizikove od obvodacky. Gynek mi dala papier so ziadostou a pn vypisala obvodna.

lucia147852
17. júl 2017

@kesa fakt teda baby toto pocujen 1x ze niekde sa to tak robi 😞 nezavidim.

sense
17. júl 2017

@michaela915 preco logicky, raz ak mas rizikove tehu a si pn, mas dodrzovat liecbu a nie sa.motat kade tade....a ak ti nic nie je tak nie je dovod na pn

piacere
17. júl 2017

@michaela915 PN počas tehotenstva nerovná sa rizikové tehotenstvo. Rizikové tehotenstvo je tehotenstvo s diagnózou, kde chodíš do poradní aj do nemocnice do rizikovej ambulancie + poradne u tvojho obvodného lekára.
Je rozdiel byť doma na PNke kvôli zvracaniu, kvôli občasnému tvrdnutiu brucha bez zmeny na kŕčku, kvôli rizikovej práci a dobrej vôli gynekológa... a je rozdiel ležať doma na PN s reálnym rizikom potratu pri väčšom pohybe... kde je zákazné aj sedieť....
Takže žiadne "logicky, mali by sme mať neobmedzené"... sú diagnózy, pri ktorých ti lekár nedá žiadne vychádzky....

kesa
autor
17. júl 2017

@lucia147852 no aj ja som bola v soku. U mna je to vlastne cerstve preto sa aj informujem.

michaela915
17. júl 2017

Pretoze tehu nie je choroba,hned ste to zobrali z tej zlej stranky,kazda buduca mamicka vie ohodnotit svoje sily.ano su aj take ktore idu na
PN aby nemuseli pracovat.ja som na PN nechcela,zial som sa v 6 mesiaci zacala zalievat a doktorka nevedela prist na pricinu,dostala som vychadzky a plne ich vyuzivam a nohy odpuchaju.... Ale v tych horucavach je dost neprijemne.tiez by mi bolo vyhodnejsie prejst sa vecer. Nie je
PN ako PN...ale tak ci tak je potrebne to respektovat... 🙏

michaela915
17. júl 2017

@piacere mne bolo vysvetlene od doktorky ze je to iste... Logicky som tam napisala so smajlikom ale uz som to vysvetlovala 🙏

sense
17. júl 2017

@michaela915 pytaj si vychadzky na vecer, nie od 14.00 do 16.00 ale od 16.00 do 18.00, moj brat sice nie je tehu ale mal dane vychadzky v lete takto na vecer...a rano mal od osem do desat...

evittam
17. júl 2017

@loginexistuje Budem ti oponovať. Neobmedzene vychadzky nedávajú len onkopacientom. Mala som 2x beznu diagnozu PN raz pol roka, druhykrat vyse 3 mesiacov a po 2tyzdnoch mi lekarka dala bez problemov neobmedzene vychadzky.😉

loginexistuje
17. júl 2017

@evittam no fakt neviem lebo toto viem od posudkara .. je mozne ze neni rovnake usmernenie, potom je otazka ci je PN opodstatnena ... ak clovek moze mat neobmedzene prechadzky ... (co mi hovoril tak uz ani pri depresii a inych psych. ochoreniach ich nedavaju ) ale tak iny kraj iny mrav ..

evittam
17. júl 2017

@loginexistuje Jj, viem. Niektorí davájú, iní nie. Záleží od lekára a od toho akého má posudkového lekára.😉

candii
17. júl 2017

@michaela915 ale to si oponuje co si napisala lebo tehotenstvo nie je choroba pritom si prace neschopna cize "chora" 😉 ked mozes chodit na prechadzky mozes aj do roboty 😀

michaela915
17. júl 2017

@candii kazdy si to vysvetli po svojom 👏 kazda praca a kazda PN je rovnaka 😉 ja me

candii
17. júl 2017

@michaela915 tak ja si pod pojmom predstavim prace neschopnost z dovodu choroby, dostavas nemocenske a mas byt doma a liecit sa. Ale to je take ze ked zena otehotnie najradsej by bola doma od 1tt a este aj neobmedzene vychadzky ako nic v zlom na teba skor to myslim vseobecne 😀

deti95060810
17. júl 2017

mne nebol ani raz...Ja som odišla aj na dovolenku na 10 dní....😝

veve10
17. júl 2017

Suhlasim,ze PN by sa mala davat iba ak niekto naozaj nie je schopny prace. Ja som dostala v 3.mesiaci trombozu a vseeetci do mna hucali,ze mam byt PN. Bola som doma 2 mesiace,dostala som "vychadzky" (bez specifikacie hodin) od obvodnej. Ze by prisla kontrola mi ani nenapadlo, mala som sa vela hybat. Tiez som isla aj na dovolenku. Kontrola neprisla.