Koniec rodičovskej dovolenky - rada

5. dec 2022

Pekný deň, o pár dní moje dieťa dovŕši 3 roky. Do škôlky mi ho zatiaľ nevzali, preto sa potrebujem nahlásiť na neplatenú rodičovskú dovolenku ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Vie mi prosím niekto poradiť kde všade sa treba nahlásiť a čo všetko treba vybaviť, aby som na nič podstatné nezabudla? Ďakujem.

hendikep
5. dec 2022

nahlasit to do zdravotnej poistovne, tam bude treba cestne prehlasenie a rodny list, socialna poistovna uz to eviduje automaticky… kym Ta neprihlasi nejaky zamestnavatel ze za Teba plati on.. to je myslim vsetko, robila som to v auguste tiez

ibrunova
5. dec 2022

Iba do zdravotnej.

autor
5. dec 2022

Ďakujem pekne, takže upsvar riešiť netreba? A stačí, keď na zdravotku zájdem až po dovŕšení troch rokov alebo treba skôr? 🙂

liesik
5. dec 2022

Najlepšie keď sa to bude pekne prelínať, buď v deň narodenín alebo najlepšie na druhý deň

autor
5. dec 2022

@liesik ďakujem

lucka_ke
5. dec 2022

na úrad práce musíš nahlásiť kde bude dieťa po dovŕšení 3 rokov

hendikep
7. dec 2022

netreba.. ja som o tejto moznosti nevedela.. mala som mesiac do terminu dalsieho porodu tak som sla na upsvar a oni ma poslali hned na zdravotku.. ze si to mam takto predlzit.. mne to vedeli v poistovni zaevidovat aj mesiac spätne ( union) podmienka je len ze dieta nemoze navstevovat skolku na viac nez 4hodiny denne

autor
13. dec 2022

@hendikep prosím ťa a to čestné prehlásenie mi dajú na zdravotke? alebo si tam treba niečo špeciálne so sebou priniesť? 🤔Či stačí len OP s preukazy poistenca..

hendikep
13. dec 2022

ja mam union a robila som to online.. da sa cez stranku formular alebo zavolas na infolinku a oni Ti tlaciva poslu.. treba vypisat CP a prefoteny rodny list.. ak mas inu zdravotku urcite staci vziat kopiu rodneho listu a obciansky..

hendikep
13. dec 2022

tie tlaciva mi poslali mailom a stacilo mailom poslat spat

autor
14. dec 2022

@hendikep ďakujem 🙂