Koniec rodičovskej dovolenky, PN a podpora

ci
13. aug 2024

Ahojte vedel by mi niekto poradiť...ešte je to ďaleko,ale nech viem ako to funguje. 15 júna 2025 mi končí RD,chcela by som čerpať dovolenku, ísť na PN potom dať výpoveď a následne podpora. PP stále trvá od roku 2013. Bolo by možné to takto riešiť? Neovplyvnilo by to nejako podporu keď pôjdem na PN? A ešte som chcela... Keď budem dávať výpoveď,bude treba výpoveď dohodou?

di1234
13. aug 2024

@ci výpoveď dohodou neexistuje. Existuje buď výpoveď s výpovednou dobou alebo dohoda o ukončení PP k určitému dátumu. Výpoveď je jednostranný právny úkon, na ktorý nepotrebuješ súhlas zamestnávateľa, dohodu musíte podpísať obaja - zamestnanec aj zamestnávateľ.

sisa_s
13. aug 2024

Rok dopredu si planovat PN je uz vrchol...

adryanka66
13. aug 2024

@ci naco tam potrebujes davat tu pnku?

anjelicek26
13. aug 2024

A nájsť si inú prácu by nešlo dovtedy, ked tu natupit nechces🫣

floren
13. aug 2024

@sisa_s kolegyni toto poradili na UPSVARe. Dala si žiadosť o predĺžený rodičovský. Všade môžeš dat žiadosť 90 dní pred 3 narodeninami. Tu vezmú 2 týždne pred. Čiže jej povedal,že má si datb1 deň dovolenky a potom PN alebo OČR a ak jej nepredložil,tak musí dať výpoveď, dieta jej do škôlky nevezme,lebo nechodí samostatne bez pomoci.

martinkatinka
13. aug 2024

@sisa_s tusim sa to malo kontroluje....

ci
autor
13. aug 2024

@ci keď nechcete poradiť,neviem vôbec načo komentujete asi mám nato dôvod prečo nemôžem ísť do roboty budúci rok keď už to plánujem takto popredu a keby som mohla, veľmi rada by som isla. tak tie múdre ktoré chcete dávať kazania,nechajte si ich pre druhé. Ja sa vám tu nemusim spovedať prečo, začo, načo.

ci
autor
13. aug 2024

@sisa_s keď nechcete poradiť ako som písala nižšie,netreba komentovať nepýtala som sa na názor,ale na radu. Keby som mohla ísť do roboty veľmi rada by som išla

ci
autor
13. aug 2024

@martinkatinka asi áno netreba komentovať keď nemáte pre mňa odpoveď. Ďakujem

ci
autor
13. aug 2024

@anjelicek26 keby som mohla ísť do roboty tak idem a nepýtam sa tu nato.

milanemila
13. aug 2024

@ci ty sa nemusis spovedat a my ti mozeme davat kazania, ked uz sa ti na tu vymyslenu PNku budeme skladat ;)

lienka.7
13. aug 2024

@ci akoze nie je ti zo seba zle??? Ani trosku??? Rok dopredu vieš, že budeš PN??? Tak snáď si aspoň nohu zlomis, aby bola oprávnená. Je mi zle z takýchto spekulantiek ako ty 🤮🤮🤮

lienka.7
13. aug 2024

@adryanka66 aby sa dlhšie vyvalovala doma, naco iné asi???

ci
autor
13. aug 2024

@lienka.7 ja sa doma nevyvalujem keby si chcela vedieť mám doma tri deti a priateľa po pracovnom úraze ktorý sa bude minimálne rok ešte dávať dokopy a aj keď sa dá dokopy,nikdy už nebude môcť robiť prácu ktorú robil Ak už by si chcela vedieť. Ak si zlomím nohu tak si zlomím aspoň bude dôvod prečo zostať doma a budem sa zo zlomenou nohou starať o deti a priateľa ktorý momentálne len leží ale ďakujem za prajnost

ci
autor
13. aug 2024

@milanemila ja mám odrobenych veľa rokov a tiež som sa skladala na pnky ostatných ľudí ktorí mohli robiť a nerobili.

mamina7070
13. aug 2024

@ci nie je to vhodne pripravis sa o maximalnu podporu

ci
autor
13. aug 2024

@mamina7070 ďakujem za normálnu odpoveď 😊

lienka.7
13. aug 2024

@ci jaj, cize mi ti mame vlastne platit PNku, aby si sa ty starala o priateľa? 2 Roky? Lebo keď ma teda uraz teraz, ty už plánuješ PNku na rok 2025, tak to si 2 roky, čo bude akoze PN? Prosím ťa, nebud smiešna a aspoň si tu nevymyslaj🤦‍♀️

lienka.7
13. aug 2024

@ci a koľko ze to mas vlastne odrobenych tých rokov? Samozrejme bez tých (mozno retazovych) materských a rodicakov za 3 deti? Od 2013 tak rok, kým si šla na prvú matersku?

ci
autor
13. aug 2024

@lienka.7 veď neplat keď platíš iným prečo im to nenapíšeš? Že im nebudeš platiť

ci
autor
13. aug 2024

@lienka.7 žiadne reťazové a od 2013 som myslela to zamestnanie v ktorom som teraz zamestnaná predtým som mala odrobe v inej firme

martinkatinka
13. aug 2024

@ci ak mas zdravotne problemy, chod na pn uz teraz.

tiika
13. aug 2024

@mamina7070 prečo by sa pripravila o maximálnu podporu?

lienka.7
13. aug 2024

@ci cize kolko mas tých rokov teda odrobenych? Bez MD a RD samozrejme.

petronela1985
13. aug 2024

@sisa_s je to chyba na strane lekárov, keď účelovú PN vypíšu. Neviem ako to funguje v praxi - pacient príde, povie, že chce ísť na PN a lekár vypíše ako by sa nechumelilo? Strašné toto...a presne na to sa skladáme my pracujúci s reálne platenými odvodmi

iv007
13. aug 2024

Neviem co sa zavzdusnujete a nervacite, aj tak to neovplyvnite. Robim personalistku a mam prehlad. Polovica republiky su na vymyslenych PNkach, invalidnych dochodkoch a maximalnych podporach pripadne robia nacierno. Tiez ma to stve, ale co je to oproti milardam rozkradnutych nasimi uzasnymi vladami? Aku vladu mame, tak sa aj chovame. A rokmi je to len horsie a horsie.

iv007
13. aug 2024

@petronela1985 podla mna to funguje cez obalky. Poznam desiatky az stovky ludi co vyuzili PNky v ochrannej lehote. Lebo v tejto krajine ked clovek pride o robotu tak ihned nahodne ochorie, idealne potiahne 52 tyzdnov PN a spekuluje nadalej.

lilinka88
13. aug 2024

@iv007 presne si to vystihla, úplne súhlasím. Človek, ktorý s tým prichádza do kontaktu už ani nemá chuť útočiť a vysvetľovať a riešiť. Chováme sa presne ako vláda a úplne sedí,že čo sme,to sme si aj zvolili. A keď môžu oni, môžem aj ja...

iv007
13. aug 2024

Ak je pravda co pise autorka, ze ma doma 3 deti a leziaceho partnera, tak ozaj nie je co zavidiet. Mna by skor mrzelo, ze musim trcat doma a nikam neist mimo vychadzok.. Dufam, ze partner ma aspon dobru urazovu poistku.

mamina7070
13. aug 2024

@tiika kvoli tomu poradiu ake voli nedosiahne max VZ a predpokladam ze nemala plat 3300 a viac