Koniec rodičovskej dovolenky

5. júl 2024

Ahojte mam otázku dcérka 2.9ma 3roky a ku tomu dnj mam rodičovskú dovolenku a nástup do prace mam napr.3.9 alebo až od 1.10?

melanta
5. júl 2024

Od 3.9.

melanta
5. júl 2024

Nezabudni na povinnosť minimálne mesiac pred nástupom do práce po skončení RD informovať zamestnávateľa o návrate.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. júl 2024

@melanta son tehotná a v októbri mam ísť na materskú takže mesiac pred koncom RD idem nahlásiť že som tehotna

autor
5. júl 2024

@melanta len som potrebovala vedieť do kedy som vlastne na RD

melanta
5. júl 2024

Máš nevyčerpanú dovolenku spred MD/RD? Žeby si ju vyčerpala medzi skončením RD a začiatkom ďalšej MD. Taktiež ak sa po ďalšej RD chceš vrátiť, tak v rámci serióznej komunikácie odporúčam už vopred informovať že sa po tejto RD nevrátiš.

autor
5. júl 2024

@melanta dovolenku mam nevycerpanu ale neviem ci nebudem PN lebo mam tehotenstvo s dvojickami a je to dosť rizikové tehotenstvo ...

autor
5. júl 2024

@melanta vymenilo sa tam cele vedenie a cely kolektív a nikoho nepoznám a neviem ako to skym riešiť keď nebudú vedieť ani kto som

melanta
5. júl 2024

Chápem. Ak pôjdeš na PN, pošli info na personálne a hotovo. A držím palce. 😉

lilinka88
5. júl 2024

Ak pozeráš tehotenské, už asi ak vedia,že si tehotná. Povinnosť komunikovať mesiac pred návratom po RD máš tak či tak. Ak máš dovolenku, vyčerpala by som túto, máš to lepšie, zvlášť ak pôjde dcéra do škôlky. Nie si obmedzená vychádzkami, ktoré ti pri rizikovom tehu dr ani nemusí dať

autor
5. júl 2024

@lilinka88 ďakujem za radu