Koniec rodičovskej dovolenky

mizu89
7. máj 2023

Ahojte.chcela by som sa niečo spýtať.
12.8 mi končí RD a keďže v auguste sú letné prázdniny,deti sú doma ďalší tábor nemajú a ešte k tomu cez leto budeme prerábať a určite sa to nestihne do polky augusta tak dalo by sa zo zamestnávateľom dohodnúť že by som si od 13.8 (čo by som mala nastúpiť naspäť do zamestnania po RD) zobrala radšej neplatené voľno ako minút starú dovolenku(ak mi nejaká ostala) do toho 30.8 a 2.9 by som normálne nastúpila už do roboty?
A ešte sa chcem spýtať ohľadom dovolenky.teraz môže zamestnávateľ manipulovať s celou dovolenkou?
A ešte posledná otázka tiež ohľadom dovolenky.kedze cez leto cca máj, jún, júl mame poväčšine menej roboty a posielajú nás aj na obed domov tak dá sa zo zamestnávateľom dohodnúť že by mi zaplatil len toľko hodín koľko som za mesiac odrobila.cize by mi to nevykril dovolenkou.cize odrobím napr. 120h /mes čiže chýba mi 40h = 5 dní dovolenky teda by mi nestiahol tých 5 dní dovolenky.
Ďakujem

mamina7070
7. máj 2023

ano zamestnavatel manipuluje s celou dovolenkou a je nerozumne to riesit neplatenym volnom vyber si dovolenku aj tak staru musis vycerpat do konca roka

mizu89
autor
7. máj 2023

@mamina7070 a neviete koľko dní sa nakopi počas PN.od januára som bola na PN a MD mi začala asi od začiatku júla.cize marodovala som cca pol roka.za toho pol roka koľko dovolenky sa mi nahrnulo (ak niečo).v tomto som úplný jeleň🙃

mamina7070
7. máj 2023

kludne mozes mat plny narok nemusela ti byt kratena vzhladom na PN

mizu89
autor
7. máj 2023

@mamina7070 no musím sa ísť popýtať lebo v práci bežne bolo že keď mi ostalo napr 5 dni starej dovolenky tak sa mi priratala v januári k novej čiže 20+5=25
Nikdy zamestnávateľ nekazal vyčerpať starú dovolenku alebo tú starú preplatil.pre mňa to bola výhoda keďže cez leto je slabá sezóna a tam hneď sa dovolenka mínala keďže sa išlo na obed domov.