Koniec rodičovskej a nástup do škôlky

22. júl 2024

Ked ide dieta do skolky v septembri a rodicovska dovolenka konci v juny, z coho ziju mamicky tie 2 mesiace?

klarissa25
22. júl 2024

Maju predsa manžela resp otca dieťaťa ktoré sa o ne postaraju. Alebo podpora brigády...

babovka2321
22. júl 2024

Manzelova vyplata, praca+jasle, financna zaloha.. ?

daniela1911
22. júl 2024

Plánované rodičovstvo.. mala si to lepšie vypočítať 😀

kati301
22. júl 2024

Jooj dva mesiace, coby som zato dala 🙈 nasa je februárová takze bude pred nami ťažkých 6mesiacov 🙈

lienka.7
22. júl 2024

@autorka žeby z prace? Resp.zo mzdy, ktorú za ňu dostavaju

autor
22. júl 2024

@lienka.7 a kam da dieta?

vieronika14
22. júl 2024

Ahoj mna živý muž a úspory. Zahlasila som na zdravotke ako osoba starajuza sa o dieta do 6r.
V sept. dufam niekam do prace

autor
22. júl 2024

@kati301 ahoj, to ma mrzi a ako to vyriesis s malou?

lienka.7
22. júl 2024

@autorka možnosti je niekoľko. Mimo to, mas predsa ešte aj dovolenku, ktorá ti "nabehla," počas materskej....

saxana000
22. júl 2024

Mas dobru prilezitost pripravit sa na prazdniny ktore pridu kazdy dalsi rok.nasa dedinska skolka byva otvorena 2 tyzdne aj to s velkou nevolou uciteliek.ostatne tyzdne si kazdy rodic musi vyriesit sam..takze jedine ostat doma zadarmo alebo do prace a riesit denny tabor strazenie sukromnu skolku babky dovolenka ocr nejak to s bozou pomocou polepit a tesit sa o rok zas..

elenkaba
22. júl 2024

Praveze junove dieta je super, moja ked mala v juni 3 roky, tak do polky augusta som musela cerpat staru dovolenku, ktora mi nabehla pocas materskej a potom mi zostali uz iba 2tyzdne vykryt, jeden tyzden mal dovolenku muz a druhy tyzden ju strazila kamoska, co bola so svojimi detmi doma a ja som jej nieco malo zaplatila. Teraz mam druhu dceru septembrovu, tak tam budem musiet cely rok platit sukromnu skolku.

kikushaa
22. júl 2024

Mala som tu istu situaciu, isla som naspat do prace a zaroven som si cez prazdniny docerpala staru dovolenku ci bolo 30dni

petamich
22. júl 2024

Moje dieta je v sukromnej skolke napr. a ak by nebolo zivi ma praca (vratila som sa skor) a ak by som sa nevratila, tak sme sa financne pripravili, kedze rodicovsky prispevok je prispevok a nema uzivit mna aj dieta 🤷‍♀️ a ine matky v mojom okoli napr. skratka cerpaju uspory, zivi ich manzel, vratili sa do prace a pomaha rodina/letna skolka/tabory, pripadne len na pol uvazku a pol dna nejako vykryju, cerpaju staru dovolenku, no rozne

Inak junove dieta to mas este dobre, co tie co im deti dovrsili 3 roky vo februari? Tie maju do septembra daleko 😀

zuzuliennka1
22. júl 2024

@saxana000 a su aj skolky zatvorene cele dva mesiace 🙂 veru aspon sa autorka moze pripravit aj na takuto (moznu) situaciu opakujucu sa kazde leto

30katrusa40
22. júl 2024

@petamich no alebo decembrové. Ja mám tak dcéru keď mala ísť do škôlky tak ju nevzali až od septembra ďalšieho školského roka. Tak išla do súkromnej triedy a ja robiť.

jarnajar
22. júl 2024

Podľa mňa nemá zmysel adaptovať dieťa na mesiac - dva v súkromnej škôlke, ak má šancu prejsť od septembra do štátnej a teda mu zmeniť po krátkej dobe prostredie, učiteľky, kolektív. O denných táboroch ani nehovorím, pre trojročné je toho v ponuke málo a ak ešte nechodilo do škôlky, tak obiehať v lete celodenné tábory musí byť pre to dieťa "super". Riešenie je pokryť to dovolenkou, manželom pracujúcim z domu alebo žiť z úspor. Prípadne sa vrátiť skôr, napr. už v januári, vtedy má zmysel, aby si zvykalo v jasliach alebo v súkromnej MŠ. Na pár týždňov by som ho tým nestresovala.

kati301
22. júl 2024

Autorka, ja dúfam že môjho drahého manželína prehovorim ešte na jedno 😂🙈 ak nie, tak skúsim dať do škôlky už budúci rok, žeby nástup bol dovŕšením 3.roku.. ak ani to, tak som premýšľala aj výpoveď+podpora na pol roka, ale zas hľadať si robotu na september kedy dieťa ide do škôlky a má sa adaptovať, bude furt choré, no neviem kto by má zamestnal :(
No budem riešiť takto o rok, dovtedy ešte veľa veci sa môže udiať..

majka99999
22. júl 2024

My sme si spravili druhe oktobrove a potom vzali 5-rocneho ako predskolaka a toho oktobroveho tiez do triedy pre najmensich. Do prace som sla 16.9., cerpala som dovolenku cca mesiac a potom som mala casto pol dna volno, potom som zmenila uvazok na 7h, aby som stihala plus 50 % HO este pred koronou.

nikha2809
22. júl 2024

Moja dcéra je narodená v apríli, do ms išla keď mala 2 a pol roka.

patta89
23. júl 2024

@majka99999 tak to bud rada, ze Ti ju vzali...ja mam tiez dceru oktobrovu a na 99% mi ju nevezmu, takze bude musiet ist asi pravdepodobne do sukromnej 😢...az ako skoro 4r dufam, ze uz do statnej

lia2022
23. júl 2024

@elenkaba prečo musíš celý rok platiť súkromnú škôlku keď je septembrova? To ti ju akože nezoberu?
U nás berú normálne od septembra aj decembrové, januárové deti .. čiže skôr..ale je pravda že to je na dedine 🤔 ale aj tak.

jarnajar
23. júl 2024

@lia2022 v niektorých lokalitách je veľká vzácnosť keď vezmú vôbec trojročné dieťa, čiže septembrové, októbrové nemajú šancu. Napr. BA a okolie.

lienka.7
23. júl 2024

@petamich co vo februári, ale co také oktobrove dieta napr.?
Inak mne sa paci, ze odkedy bola korona a rozdávali sa tu davky doslova priehrstim na všetko všetkým bez ľadu a skladu, ako si tu niektoré návykli, ze to bude nastalo... na nebude, treba sa už konečne zobudiť! Halooooo... od nepamäti to tak bolo, že pokiaľ mám dieta narodené tak, že je problém s jeho prijatím, myslím na to od začiatku a pripravujem sa na to.
Príspevkov je plná riť a trocha, stačí ich posetrit a neporozhadzovat na blbosti, ktoré dieťa ani nepotrebuje.
Druhá stránka veci je, že sa ma o teba starať muz, s ktorým mas dieta, nemáš "zit" zo štátnych príspevkov.
@autorka

elenkaba
23. júl 2024

@lia2022 nezoberu, ani niektore 3 rocne deti sa nezmestia

zdenkak87
23. júl 2024

@jarnajar ono je to kazdy rok ine, pocet deti sa meni. My mame oktobroveho, kamoska tiez a suseda ma narodeneho na konci septembra a vzali ich do skolky vsetkych troch, od 09/2024 normalne nastupuju.

patta89
23. júl 2024

@zdenkak87 Ahoj...do ktorej skolky v Dubravke Ti vzali syna ?

majka99999
23. júl 2024

@patta89 no, keby bol prvorodeny, tak mi je jasne, ze nevezmu, ale surodenca uprednostnia, ked vidia, ze matka sa ma kam vratit. U mna si mohli byt isti, ze nastupim do prace na 95 % spat. Starsi chodil na pol dna do sukromnej, aby sa zabavil.