Koniec rodičovskej a čakanie na posudok

zuzula44
13. mar 2015

Ahojte mamicky...prosim poradte...dnes ma dcerka 3roky...je potrebne prihlasit sa na urad prace ked este stale cakam na posudenie ziadosti o predlzenie rodicovskeho zo zdrav.dovodov? Uz to tam je 5tyzdnov a neviem ci cakat alebo musim byt kdesi prihlasena kym pride rozhodnutie. Dakujem

ellca123
13. mar 2015

my sme cakali na iny posudok z UPSVR 3 mesiace,ale neviem aku maju tu lehotu

9lf9
13. mar 2015

@zuzula44 ano bez sa nahlasit a ak by ti ho priznali das sa vyradit..lebo aj presivhnes 7 dni od dovrsenia 3 rtak ta zaeviduju dnom podania a budes mat nedoplatok na zdravotke

9lf9
13. mar 2015

@zuzula44 na vydanie posudku je 30 dni uz urcite je vydani tak si zavolaj na posudkove aky je jeho zaver

zuzula44
autor
13. mar 2015

@9lf9 uz som to zistovala...este to neni posudene :(...

michaela025
14. mar 2015

Aj keby ti neprizdnali potom si treba pitat na neplatenu rd nebudes mat ziadnu dlzobu na social.s zdrav. povies ze si cakala na rozhodnutie

9lf9
14. mar 2015

ale ak je clovek na neplatenej RP v zdravotnej poistovni nesmie byt dieta viac v skolke ako 4hod

michaela025
14. mar 2015

@9lf9 asi ano ale tak robia zeny ze nehavaju aj na cely den aj tie ktore maju predlzeny plateny pozdnam vela takych co ich deti navsevuju skolku a taka co dieta je naozaj chore a nechodi do skolky neprizdnaju mu rodicak vladtna skusenost

zuzula44
autor
14. mar 2015

Ja ju do skolky ani nemozem dat pre poruchu imunity. Na posudenie maju 30dnovu lehotu ale co pozeram tak je viac takych co tuto lehotu presiahli.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela025
14. mar 2015

@tanapeta to odkedy ved poberas zo peniaze nato ze dieta je chore a matka sa onho dtara to som teda nepocula

michaela025
14. mar 2015

@zuzula44 treaba tam ist lrbo na uradoch su neochotny a nedaju vediet

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela025
14. mar 2015

Tak ked beres neplatenu moze ist na 4-hod. A ked poberas zo zdravotnych dovodou tak na cely den .Určite to tak nie je .Hlavna vec že keď máš schválený rodičák tak v papieroch máš napísané celodenná starostlivosť

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
9lf9
15. mar 2015

ked je plateny RP tak matka moze celodenne pracovat a dieta byt cely den v skolke tak ako pise @ tanapeta

andreasko
18. mar 2015

Ahoj presnr moja situacia...takto cca mesiac aj pil dozadu ...10 februars podavala na urad orace ziadost o ptedlz.platenej rod.dovolenky...19 teho februara sme msly tri roky do siedmich dni som zasls ns urad a povedala mi urafnicka ze kym cakam na rozhodnutie mozem ist na predl.rodic.dovolenku neplatenu a ked mi schvalia platenu tak nastane zmena ...dnes soom si volala na urad prace predlzili mi rodicak takze musim ns zdravotku aj upsvar nahlasit zmenu asi tak