Koniec rodičovského príspevku

dominikaaa29
10. aug 2024

Ahojte . Chcem sa opýtať . V máji mi skončil rodičovský príspevok . Bola som na úrade nahlásiť kde bude malý a bola som sa v zdravotnej nahlásiť ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov . Z úradu mi ale ešte stále žiadny papier o ukončení RD neprišiel . Malo by niečo prísť že?

mamina7070
10. aug 2024

nie nepride, ak nedavas dieta do skolky tak to je ok

dominikaaa29
autor
10. aug 2024

@mamina7070 ale v zdravotke odo mňa chceli papier o ukončení RD 🤷🏼‍♀️.. čakala som že príde , tak som na to zabudla a teraz mi napadlo že stále nič neprišlo .. malý ide do škôlky na 4 hodiny ..

mamina7070
10. aug 2024

@dominikaaa29 tak napis na upsvar alebo tam zbehni a saju ti ho ale info by mali mat v systeme

dominikaaa29
autor
10. aug 2024

@mamina7070 zbehnem tam teda radšej .. ďakujem pekne 😊

petamich
10. aug 2024

Ziadny papier neposielaju, vyziadaj si potvrdenie ako ho potrebujes (nechapem sice na co ho pytaju ale dobre)

dominikaaa29
autor
10. aug 2024

@petamich no to teda neviem .. kázali doniesť potvrdenie o ukončení RD , rodný list malého a vypísané tlačivo ktoré mi dali .. rodný list tiež neviem načo keď je tam malý poistený a nosili sme rodný list z pôrodnice tam .. mohli by to v roku 2024 už mať trochu lepšie poriešené aby človek nemusel behať hore dole 🤦🏼‍♀️

petamich
10. aug 2024

@dominikaaa29 to ako ked som sla na rodicovsku a ze mam priniest potvrdenie o poberani materskej a vravim pani, ze na vasom vlastnom tlacive mate napisane, ze ak materska bola poberana zo slovenska, tak netreba a ze ale to potom dlho trva a oni sa musia dopytovat, akoze 😅 nechapem tieto procesy niekdy a zbytocne papiere k veciam, ktore uz maju a vedia

lilinka88
10. aug 2024

@petamich inak toto má úrad práce hrozné, čo mám skúsenosť, úplne minimálne komunikuje elektronicky s SP, radšej posielajú ľudí pre potvrdenie, ktoré ozaj vôbec nemusia nosiť. Len mám pocit,že niektorým pracovníčkam sa to nechce elektronicky žiadať

petamich
10. aug 2024

@lilinka88 uplne rovnaky pocit som mala, v porovnani s par rokmi dozadu uz si vedia naozaj tolko informacii vymienat ale akoby tam zastal cas (minimalne pre niektore pracovnicky), zbytocne potvrdenia stale

dominikaaa29
autor
10. aug 2024

@petamich 🤦🏼‍♀️🤣.. tragikomédia .. veď oni musia vedieť že mi rodičovská skončila a štát za mňa už neplatí odvody .. muselo im prísť z Upsvaru niečo .. no nič , budem tam teda musieť ísť aj na úrad aj do zdravotnej opäť 😅.. ďakujem pekne za info a prajem pekný večer 😊

petamich
10. aug 2024

@dominikaaa29 ja co interakcia to sa bavim 🙂 my sme napr. aktualne obaja s muzom vedeni, ze plati za nas zdravotku stat a zaroven zamestnavatel, ja som sa vratila do prace 9/2023 a manzel 1/2024 (bol na materskej chvili) a som im pisala podnet do poistovne, ze ci im sibe, ze ved vidia, ze mame jedno dieta, cize nemozeme byt obaja ako poistenci statu a navyse ze za nas plati zamestnavatel, co tiez vidia, odpisali mi, ze mam doniest potvrdenie, ze som zarobkovo cinna a ukoncila som rodicak, tak som im napisala, ze ich kaslem a nebudem sa ja trepat na x uradov a otravovat zamestnavatela, ich bordel

drzim paste nech vsetko vybavite a idealne s co najmenej navstevami 🤞🏻 a pekny vecer!