Koniec domácej starostlivosti

17. aug 2024

Ahojte, keby nemáte finančné tlaky alebo domáce pretlaku do akého veku by ste radi zostali s dieťaťom doma?
Tým že potom by ste v kľude pracovali?
3,4,5?
Mám možnosť zamestnať sa, je to len otázka sebarealizácie a druhé dieťa má 2 a pol.
Asi tu príležitosť pustím hoc sa nemusí opakovať.
Neskôr o rok dva sa príležitosť v oblasti ktorá ma baví nemusí opakovať, ale dieťa sa mi zdá "malé".
Ako to máte vy?
Bez nátlakov finančných či manžela.
Pracovná príležitosť verzus čas s dietatom

doriiis
17. aug 2024

Dieťa vyrastie tak či tak.Ale pracovná príležitosť už nikdy prísť nemusí.
Ja by som šla do práce.Dobre príležitosti a ponuky si treba vážiť.

januska12323
17. aug 2024

Sama musíš vedieť aké máš dieťa. 2 a pol je v podstate škôlkar nemusel by byť problém.

zuzinka888
17. aug 2024

@doriiis dieta bude male iba raz a pracovnych ponuk moze prist vela.

nika23t
17. aug 2024

Pre mňa určite čas s dieťaťom je priorita.

doriiis
17. aug 2024

@zuzinka888 ....2 a pol ročné dieťa je už dosť veľké nato,aby dokázalo stráviť pár hodín s niekým iným okrem matky.

kiki68
17. aug 2024

2,5 roka za mna, potom uz treba dietatu aj nielen mamu. Nas bol od necelych 2, hned ako mi koncila materska

babulkomale
17. aug 2024

Ja to mám ako ty. Práca bude vždy a pre svoje deti som dolezita. Pre zamestnávateľa len cislo, nech maluje kto chce ake chce predstavy o vlastnej nenahraditelnosti.

lienka.7
17. aug 2024

@autorka my tvoje dieta nepoznáme aké je, takže aspoň za mna radiť ti je tu trosku od veci.
Inak velmi sa mi tu páčia reči typu práca vždy bola a bude... a o pol roka tu vypisovat, ze posielam kade tade životopisy uz rok a stale nič. 👌🤦‍♀️

stormie
17. aug 2024

Po prvej materskej som uz po 2,5 roku chcela sama do prace. Po druhej materskej som menila pracu, sama som si urcila nastup az po lete lebo som ho chcela este stravit s detmi. Ak by to bolo cisto na mne, tak mozno dam este pol roka, potom by som sa uz nudila a dieta asi tiez. Vsetci 3 rocni su cez den uz v skolkach a kolektiv ma rad. Prve dieta to zvladlo lepsie, druhe chorlavejsie, viac vynechavalo a apdaptacia dlhsia.

30katrusa40
17. aug 2024

Záleží od veľa veci. Aké je dieťa ? Je v poriadku vývoj je ok? Máš ho s kým nechať ? Prípadne vieš si zariadiť aj náhradné stráženie v prípade choroby dieťaťa ? Bude s babkou ? Ak áno čo ak babka ochorie ako to budeš riešiť nemusí to by len choroba na týždeň.

deti95060810
17. aug 2024

ja by som brala prac. ponuku...
dieťa do mš

jazula
17. aug 2024

Moja dcérka šla v 2r4m do škôlky na celý deň a pre ňu to bol ten správny čas, bezproblémová adaptácia.
Ja som sa vracala do práce v jej 10 mesiacoch a to bolo skoro. To by som už asi nezopakovala. Ale v tom 2,5 roku už bolo citeľné, že jej nestačíme a potrebuje kolektív, domov prichádzala spokojná, vyšantená do vôle. Takže ja už by som tú pracovnú príležitosť vzala.

libusak
17. aug 2024

Ja som isla do prace ked mala dcera 17 mesiacov. Uz mi bolo doma dlho 🙈

janamakva
17. aug 2024

Môj druhý bude mať o chvíľu 3 rôčiky a veru si neviem predstaviť ešte odísť od neho.. Podľa mňa je to veľmi skoro 2 a pol. Tvoje srdce Ti samé odpovie..

eliska13
17. aug 2024

Zostala by som s dietatom

tatisna
18. aug 2024

Ak by som mala slobodu tak do 5 rokov.

tilonka
18. aug 2024

Moja starka (kedysi vyborna pedagogicka, neskor riaditelka ZŠ) mi raz povedala, ze dieta potrebuje matku do konca prveho stupna ZŠ (myslene, ze matka by mala mat dovtedy na dieta dostatok casu). Verim, ze nieco na tom je

basska_b
18. aug 2024

Ja by som ostala do 5 rokov. Az vtedy som zacala vnimat, ze deti su osobnostne uzavrete, hraju sa samy, potrebuju ma pomaly len ked su hladne a doma sa uz aj trochu nudia 😃 Momentalne sa mi toto dari, lebo retazim materske. A inak, popritom aj robim z domu na dohodu. Teraz to trochu lutujem, lebo mi to berie vela stresu a nervov. Ked nerobim nic do prace, krasne sa dokazem na deti napojit, aj si poupratujem a pod.

dory11
18. aug 2024

Keby nemusím ísť do práce nejdem. Ešte rok by som doma bola z malo a to ma 3roky s 5mesiacou skôr .
Keby som na vašom mieste nejdem do roboti keď to neje potrebné

princezna_bosorka
18. aug 2024

pracujem nonstop na MD a RD (som podnikatel, nic ma neobmedzuje, chcem a mozem - aj ked len par hod tyzdenne)

dariaaa
18. aug 2024

Je vela krajín,kde zena ide do prace pol roka po narodeni dietata.Musi,pretoze MD im štát neplati dlhsie.A detom sa nic nestane.To,ze dieta potrebuje matku tak dlho je diskutabilne,pretoze na Slovensku ta moznost ostať prilis dlho je.Ked to raz skonci,comu verim,ze to pride,zisti sa,ze tym detom sa nic nestalo.Takze ked vidim,ze to funguje v inych krajinach,ja by som do prace isla.

2ivana5
18. aug 2024

Ja som zatiaľ doma síce len rok ak rátam aj pn počas tehotenstva a teda do prace ma to neťahá 😀 respektíve aj keď som premýšľala že by bolo možno fajn pár hodín týždenne ale za tie stresy mi to nestojí a to som mala inak super prácu 🙂) s malým doma si to užívam, áno je to občas stereotyp ale inak pohoda 🙂 som vďačná partnerovi, že mám túto možnosť ostať doma.

cacianka
18. aug 2024

Podstatná je tá veta" práca ktorá na baví " - využi šancu, vyskúšaj, veď iba ty vieš aký typ je tvoje dieťa, či mu chýba kolektív a zvládne zmenu už v tomto veku

ailiba
18. aug 2024

Podla mna, zalezi na dietati a tvojom nastaveni. Niektore deti su v tomto veku uz v pohode pre kolektiv, ine este nie. Napr. moj syn siel ako 3,5 rocny, ale sama som videla, ze to zacalo byt ono az od 4 rokov. Ale su deti, ktore nemaju problem aj ovela skôr. A vies aj, ci to teba uz taha do prace, alebo si spolocny cas plne uzivas... Prip. uvazujete nad dalsim dietatom.
Ale za mna je cas s dietatom straveny na nezaplatenie a ked sa uz raz zamestnas, bude to uz ine....