Koľko trvalo pokým vám prišla prvá materská?

micikatka
11. jan 2012

Baby mám otázku, keď ste nastúpili na materskú, ako dlho trvalo kým vám prišli peniaze za ten prvý mesiac materskej?

elise
11. jan 2012

mesiac rozhoduju a potom až v mesiaci ked ti príde rozhodnutie prisu peniaze až 20 dna

opicamartyna
11. jan 2012

vidíš, aj ja som na to akurát myslela, ja idem už tento týžden, zrejme v piatok, no a to mi už za polku januara pridu vo feb? lebo ked nie, tak budeme mesiac bez koruniek 😒 😒 ....lebo každý hovorí inak....

lucia20
11. jan 2012

@opicamartyna materska ako aj rodicovsky je za mesiac dozadu. cize za polku januara by ti malo prist vo februari.

dankadina
11. jan 2012

@opicamartyna mebudes mesiac bez korunie ak pracujes a pojdes na md v januari tak vo februari dostanes plat za januar a potom už materskú mne to tak vyšlo pri oboch detoch

marionmarion
12. jan 2012

No ja mozem iba za seba, kedze som sla na matersku rovno z uradu prace a nie zo zamestnania...ziadost o matersku som poslala do socialnej poistovne, ktora ma 60 dni na rozhodnutie a vyjadrenie v akej vyske mi matersku priznava. Ak to stihnu do mesiaca, tak potom v januari by som mala dostat matersku za december. ak to nestihnu, vo februari dostanem matersku za december aj januar naraz. vzdy sa to vyplaca mesiac dozadu...ale zalezi to vazne na tom ako rychlo vam to rozhodnutie poslu...moze sa stat ze mesiac ostane hluchy, bohuzial...

vero021
13. jan 2012

@micikatka Ja som mala nástup na matersku na začiatku februára a do 20.marca som mala matersku na účte.Peniažky som mala skorej ako rozhodnutie.Prišlo mi až presne na 60-ty deň 😉

sisi33
24. jan 2012

baby, ja som na MD od 18.12. a korunky nikde. Na socialke mi tetuska povedala, ze maju 60 dni na rozhodnutie.

anika11
24. jan 2012

ze 60 dni..ale ked som isla rusit rodicak,lebo som isla na matersku s druhym babom,tak mi prislo to zrusenie do 3 dni.To ich vobec netrapi,ze ta mamicka ostane 60 dni bez prijmu??a este ak je to napriklad slobodna mamicka,no nezavidim..

biancarv
15. nov 2012

Baby je to pravda, že zavisí od toho kedy pošlú to rozhodnutie? tak ako tu niektoré píšete, lebo to potom nie je sranda, ja som od októbra na materskej a ešte mi žiadne rozhodnutie neprišlo, a keď mi nepríde ani materská , tak to bude riadny problém. pommooooc

majka74
15. nov 2012

Ja som ziadost poslala 30.08. A odpoved mi prisla minuly tyzden utorok t.j.06.11.
Co k tomu dodat?? Co v nej stoji - neviem. Som momentalne v zahranici.
Prebrat ju mozem ked sa vratim. Tajne dufam, ze mi dnes alebo zajtra nabehnu na ucet. ☹

stanislavao
15. nov 2012

som som ziadla v septembri a v oktobri mi hned aj prisla za september. cize okamizte to bolo.

diane87
15. nov 2012

@biancarv vacsinou je to tak ze ti najprv nabehnu peniazky na ucet a rozhodnutie pride o 3-4 dni neskor 🙂)) mne napr. dnes dosla PN, takze predpokladam ze tebe by mala dojst materska v tychto dnoch tiez..... mohla by nastat take situacia ze ti nedojde tento mesiac, ale podla mna len ked si nastupila na MD pred koncom mesiaca.... napis IP ako si dopadla 🙂

mamina2208
15. nov 2012

ja som nastupila na matersku 10.7. a prvá materská mi prišla okolo 15.8.

lady511
15. nov 2012

večšinou je to tak že prvy mesiac materskej npošlu a potom pošlu na další mesiac aj za ten predošli respektíve 2xmatersku,,

staankaa
22. nov 2012

No ja som od 26.10. na materskej a neprišli mi ešte peniaze a ani rozhodnutie.. 😒 zajtra ráno volám do sociálky..

matozazzo
22. nov 2012

Vsetko zavisi od toho, kedy to zacnete vybavovat... Ak je vsetko v poriadku a date ziadost hned pri nastupe, mali by to stihnut, akurat maju tusim terminy do 5., 15. a 25. takze ak si od 26.10. je mozne, ze ti pridu az okolo 25.11. alebo to este nestihli spracovat a tych 6 dni z oktobra ti prirataju do novembra a dostanes zaplatene az v decembri.

domca1996
18. aug 2017

Ahojte, chcem sa opýtať ja som od 15.7 na materskej, a este stale mi neprišli korunky, ze ako to funguje? Teda kedy chodi prvá materska? Dakujem

evittam
18. aug 2017

@domca1996 Pokial všetky potrebné doklady dostala SP vcas a všetko je OK tak uz si mala mat za obdobie 15.7.-31.7.2017 peniažky na ucte. Ale berme, ze sú dovolenky tak max.pred 15.9. (nakolko je to sviatok) cakaj za jul+august.

domca1996
19. aug 2017

Dobre ďakujem

miskasz
20. sep 2019

Takze v októbri sa dostáva za október nie za september? Vďaka

evittam
20. sep 2019

@miskasz Nie. Spätne.

nicci254
28. sep 2019

Ja som nastupila na matersku 13.9 a hned 2 tyzdne na to mi prislo rozhodnutie..takze predpokladam, ze peniazky nabehnu okolo 15. až 20.10 🙂