Koľko musím mať odpracované v Rakúsku, aby som mala materskú?

nataluska018
3. jan 2014

ahojte, chcela by som sa vas spytat kolko musim mat odpracovane v rakusku aby som mala narok na matersku a kolko sa dostava?

didi19
4. jan 2014

Toto skús poriešiť na facebooku na fore tak dostaneš okamžité odpovede z prvaj ruky -Rakúske opatrovatelky sem alebo Slováci AT aj na Praca opatrovatelky som niečo také vydela ked nenájdeš napíš pošlelem ti link

pepieska
29. jan 2014

@didi19
ahoj posles mi prosim ta tie linky? dakujem

lieska
29. jan 2014

@nataluska018 - ja som nastupila do prace v Rakusku v marci, v novembri som rodila a na matersku som uz narok mala! Vyska materskej sa odvija od toho aky model si vyberies (15, 20, 30 mesiacov. Ale musis mat trvaly pobyt v AT, ty aj dietatko, absolvovane prehliadky u gynekologa, atd.! Viac info napr. tu: https://www.bmwfj.gv.at/Familie/FinanzielleUnte...

didi19
29. jan 2014

@pepieska. joj ale dnes už nie lebo sa učím má zajtrajšiu skúšku a v piatok som od rána preč v sobotu mám prednášku tak až pobede

dasenka1203
29. jan 2014

no co viem tak minimalne pol roka treba mat odrobene, netreba kontroly u rakuskych lekaroch, ba ani pobyt, rakusaci musia uznat aj slovenske potvrdenia (sme tiez v unii), tiez som tehotna (opatrovala som cca 3 roky), marodujem od sept. 2013 - priznali mi rizikove aj bez posudkoveho, zatial fakt nemam problem s vyplacanim marodky a naslednej materskej 8t pred a po porode.. problemy vraj zvyknu robit - teda sa to zvykne dlllho tahat - po materskej ked ziadame rodicovsky (kbg) lebo ten je viazany na priznanie pridavkov a na finanzamtoch to radi natahuju ..