Kedy si musím podať žiadosť o predĺžený rodičovský?

eskop
28. jan 2024

Ahojte baby. Neviete ako je to teraz s predĺženým rodicakom? Koľko dopredu si môžem podať žiadosť, pripadne kto je posudkovy lekár? Vdaka

majamat
28. jan 2024

@eskop posudkoveho lekara ma zazmluvneneho UPSVAR. najdes mozno na ich stranke v prsilusnom meste. to ti tu nikto nepovie. navyse je zvycajne viac posudkovych dr a ktory vam padne, to asi nikto netusi.

ci sa dava dopredu,t o neviem, lebo my sme mali uz pred rokmi a zoiadali sme az po oar mesiacoch

katesocka
28. jan 2024

Na rozhodnutie majú 60 dní, tak ja som sa snažila 2 mesiace pred tretími narodeninami.

pinkmink
28. jan 2024

Aktualne treba podavat v mesiaci ked dieta dovrsi 3r

katie253
28. jan 2024

@eskop ja som podávala v novembri, malý bude mat 3 roky vo februári. Začiatkom januára mi prišla odpoveď. Nikde som nevolala, nepýtala sa, rovno som podala žiadosť. Raz keď im príde žiadosť, tak sa ňou musia zaoberať. Majú na to 60 dní. Žiadosť musí vyplniť aj pediater, našej to trvalo 3 týždne, lebo mala veľa žiadostí ďalších detí. K žiadosti som prikladala aj posledné lekárske správy z ďalších ambulancií, ktoré so synom navštevujeme.

eskop
autor
28. jan 2024

@katie253 a posielali ste to poštou ci osobne?

Áno správy mam, aj s pediatrickov som dohodnutá už len som chcela vedieť konkrétne v ds lebo všade sú iné pani uradnicky🙈 niektoré ochotne niektoré nie

katie253
29. jan 2024

@eskop poštou doporučene

jaruska_12
9. mar 2024

@katie253 mohla by som vám napísať správu prosím