Kedy sa podáva žiadosť o rodičovský príspevok?

25. apr 2023

Ahojte žienky som na ID teda nebudem mať nárok na materskú moja otázka je že žiadosť o rodičovský príspevok sa podáva kedy ? A príde mi hneď na ten mesiac či na to majú nejaké dní ? Ďakujem za odpoveď 🙂

paciko9
25. apr 2023

Ziadost na RP sa podava az po narodení dietata. Maju tiez na to niejaku lehotu. Vsetko vam spatne vyplatia.

moni106
25. apr 2023

Podava sa az ked sa babo narodi a vyplaca sa mesiac pozadu.priklad.babo sa narodi 4.5 podas ziadost po 4.5 a vyplatene v junovom termine

autor
25. apr 2023

@moni106 a môže ísť aj vybavovat otec dieťaťa ? 🙂

paciko9
25. apr 2023

Ziadost musi byt Vami podpisana

moni106
25. apr 2023

Po spravnosti podava ziadost ten na koho je napisana. Takze nie.ale mozte poslat aj postou a nemusite nikde ist

autor
25. apr 2023

@moni106 čiže si ísť po to tlačivo na urad práce a potom poslať poštou vypísané ? 🙂 Nebude im tam niečo chýbať ? Vždy keď vybavujem takéto veci cez poštu majú problém :D

moni106
25. apr 2023

Nebude nic chybat lebo .len vypises ziadost a prilozis kopiu rodneho listu.nic viac netreba🙂

sajmonka_1216
25. apr 2023

môžeš poslať aj cez slovensko.sk ak máš OP s čipom

petamich
25. apr 2023

ziadost o RP sa da podat aj mailom, posli mail na prislusnu pani, ktora ta ma na starosti - poslat treba ziadost + kopiu rodneho listu

petronellla87
25. apr 2023

Zrovna som riesila. Stiahla som z netu tlacivo, vypisala a poslala spolu s kopiou RL a este jednym tlacivom co sa volalo tusim Poucenie pre obcana ziadajuceho soc.davky mailom. Vyplatili aj spatne.