Kedy sa musím prihlásiť na úrad práce po rodičovskej?

mirus2207
2. jan 2012

Ahojte, chcem sa poradit, 8.12 mi skoncila rodicovska dovolenka, ale do povodneho zamestnania som sa nechcela vratit, tak som dala vypoved dohodou, este stale mi z firmi neposlali zapoctovy list a chcem sa opytat dokedy mam povinnost zahlasit sa na urad prace, lebo kamoska mi povedala, ze bez zapoctoveho listu ma nezaregistruju. A ci mam vobec narok na nejaku podporu, ked som vypoved podala ja.
Keby som sa nezahlasila na ten urad musim si platit aj zdravotnu aj socialnu poistku sama?
Vopred dakujem za radu.

liz_lemon
2. jan 2012

@mirus2207 vypoved dohodou neexistuje, ak si dala vypoved, tak ti plynie 2-mesacna vypovedna lehota, ak si im poslala dohodu o ukonceni PP k urcitemu datumu, tak to ti musi zamestnavatel podpisat, ze suhlasi, ak ti nic neposlal, stale si u neho zamestnana
takze posli im doporucene, alebo najlepsie bude osobne im odniest vypoved podla § 67 ZP (predlohu najdes na profesii), vypovedna doba ti uplynie 31.03.2012, dovtedy musis chodit do prace
potom v aprili sa musis do 7 dni zahlasit na UP, stat bude za teba platit zdravotne poistenie, socialne si platit nemusis, ale mozes ak chces
narok na podporu mas, nezalezi na tom, kto ukoncil PP, zalezi len na tom, ci si si platila poistenie v nezamestnanosti

mirus2207
autor
4. jan 2012

Dakujem pekne za info. Takze uz je neskoro prihlasit sa na urad prace, ked som tu dohodu o ukonceni poslala 8.12.2011, ze?

vefi89
4. jan 2012

@mirus2207 záleží, kedy ti prišiel domov potvrdený papier od zamestnávateľa 😉
jediné čo budeš mať z toho, tak budeš doplácať ZP poistné za daný mesiac, v ktorom si nebola ani na UPSVaR, ani zamestnaná

mirus2207
autor
4. jan 2012

Aha dakujem, 🙂
Papier mi este neprisiel, pride az buduci tyzden, takze si vlastne zaplatim zdravotku za jeden mesiac a potom sa nahlasim UP. Kolko je prosim ta zdravotka?

liz_lemon
4. jan 2012

@mirus2207 nemusis nic platit, ved ked ti suhlas zamestnavatela este len pride, tak az potom sa mas ist hlasit na UP do tych 8 dni

bebemaly
9. jan 2013

@liz_lemon ahoj, ak som si sama počas RD neplatila poistenie v nezamestnanosti, tak nárok na podporu po ukončení RD, zapísaní na ÚP po výpovedi nemám, pochopila som to správne?Dakujem za odpoved 🙂

liz_lemon
10. jan 2013

@bebemaly narok na podporu budes mat, ak PP skonci po RD

biograjka
24. apr 2013

dievcence, osobne som pouzila moznost cerpat neplatenu rodicovsku dovolenku .....dceru som dojcila do 4.rokov,
mohla som sa plne venovat len JEJ POTREBAM ......mali sme na seba dostatok priestoru a casu.....su to pre
mna nezabudnutelne chvile,touto cestou DAKUJEM manzelovi, ktory nas u z i v i l ....usk ,romnili sme sa /hlavne ja, ale nevadilo mi to....ze som nechodila na kozmetiku, ku kadernicke ....minimalizovala som svoje vydavky/
neuveritelne rychlo nam zbehol tento spolocny cas .....a som velmi spokojna so svojim rozhodnutim ....pre mna to
nebol strateny cas. Pytam sa co znamena v ludskom zivote 5, - 6, rokov ANO VELA KED MATE A LUBITE SVOJE
DIETA.
Dcera dovrsila 6.rokov .....a opat som pred novou zivotnou situaciou .....v jeseni nastupuje do ZŠ 1. rocnik, Ja som
bez prace/co ine sa dalo ocakavat ,nic prekvapujuce/ a manzel je tiez bez prace!!! ALE BUDEME MAT PRVACKU,
ktora nam opat zmeni chod domacnosti......budeme mat opat novy ***rezim dna****

ahojte, a prosim len pekne vychovavajte svoje deticky,aby si raz spominali, ze mali najlepsiu mamku na svete
alebo tatika

maznacik007
24. apr 2013

@biograjka a co tym chcel basnik povedat v tejto teme....

nejako nechapem....

monikalea
28. okt 2014

Ahojte kočky poradte mi dcérka ma teraz 3 roky 30.10 ,a konči mi materská ,kedy mi treba íst na urad prace sa prihlásit a co potrebujem ?dakujem pekne 🙂

silkos
3. dec 2014

@monikalea zdravim, tak ako si to mala? moja bude mat o tyzden 3 roky... tak chcem vediet

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikalea
4. dec 2014

@fidka79 Prepáč áno musím bežat na úrad práce ,a kto my asi zaplatí zdravotku ty alebo kto ??A u nás na Orave je málo pracovných príležitosti ,to si nemyslí že tak hned nájdeš😀 Ako si múdro napísala !!!

monikalea
4. dec 2014

@silkos Ahoj hned ako malá bude mat 3 roky napr.v pondelok bude mat,tak utorok sa mozes kludne ist zaregistrovat 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikalea
4. dec 2014

@fidka79 Ja som si tiez nasla bola som na urade len 10 dni lepsie ako by som si to mala platit sama vies !!!A hladala som a nenasla predtym to neni o tom ze by som nechcela vies !!!!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikalea
4. dec 2014

To más pravdu ,je to tak , je to tazke ked mas deti aj pracovny cas ,aj aby ty mal kto prizriet a tak ...