Kedy sa mi začne vyplácať tehotenské?

daniella_f
15. jún 2021

Ahojte…mám otázku….v 13tt som si požiadala o tehotenské. Neviete kedy sa to presne začne vyplácať?
Niekde som čítala že, až od 20tt alebo 25tt.
Ďakujem za každú odpoved 😊

kkovacovak
15. jún 2021

@daniella_f áno je to možné keďže majú zo zákona na schválenie 60 dní. Vychádza to na niečo cez 20tt. Závisí to ale od pobočky. Niektoré vyplacajú hneď a niektorým to trvá dlhšie

alenah31
15. jún 2021

@daniella_f nie - nezačne sa ti vyplácať od 20tt ani 25tt ale od 13tt tak ako si žiadala - akurát má SP na priznanie dávky a zaslanie rozhodnutia 60 dní od podania. Takže buď ti vyplatia nasledujúci mesiac klasicky už priznanú dávku (býva to skôr ako do 60 dní) alebo ti ďalší mesiac prídu 2 dávky naraz a potom už klasicky - mesačne až do pôrodu. A pozor - vypláca sa mesiac spätne (máj v júni atď.)

petamich
15. jún 2021

ono je to tam tak zmatocne napisane, ze 27 tyzdnov od porodu = 13tt tehotenstva 🙂 takze vyplaca sa od 13tt - len teda kym to spracuju a pod. tak to chvilu trva ale neprides o ziadne peniaze samozrejme a vyplatia spatne ako maju od 13tt

daniella_f
autor
15. jún 2021

Ďakujem Vam pekne za odpovede 🤗🤗

tkacovakatka
19. jan 2024

Ahojte dievcata chcem sa opytat 13.12.2023 som si davala ziadost na tehotenske schvalili mi to a rozhodnutie mi prislo minuly tyzden 10.1.2024 chcem sa opytat vyplatia mi to uz teraz v januari alebo az vo februari za december a januar? Dakujem vam

mariaspi1988
15. máj 2024

@tkacovakatka ahoj Katka, kedy Ti napokon prislo to prve tehotenske? Vdaka za odpoved