Kedy sa hlásiť na úrade práce, keď sa s manželom striedame na materskej?

juliet86
25. nov 2022

ahojte. vyzera ze k 2. decembru ide na matersku manzel a ja na urad prace. zamestnavatelia s tym rataju. len mi nie je jasne mozem ja ist do urad prace toto nahlasit ze odhlasit sa na rodicak a prihlasit sa ako uchadzac o zamestnanie aj vopres napr 30
nov. ci 1. dec? dakujem

mogaa
25. nov 2022

@juliet86 musíš mať ukončenú MD na SP, takže tam ju vieš ukončiť aj skôr a tým pádom sa vieš hlásiť na UP ako nezamestnaná...(samozrejme v tom prípade musíš mať ukončený PP)

lienka.7
25. nov 2022

@juliet86 a prečo nejdeš do.prace, ked ide manzel na matersku?

juliet86
autor
25. nov 2022

@lienka.7 nie.

juliet86
autor
25. nov 2022

@lienka.7 lebo mi skoncil pracovny pomer.

lilinka88
25. nov 2022

@mogaa myslím si,že sa nestriedaju na materskej,ale ona je na RD a manz ide na materskú. Preto aj tie dátumy tak,aby to bolo finančne čo najvyhodnejsie

sasa1310
25. nov 2022

@juliet86 a prečo manžel neostane pracovať a ty by si poberala RP namiesto toho, aby si sa nahlásila na úrad práce. Podporu môžeš poberať neskôr, keď ti skončí RP

lienka.7
25. nov 2022

@juliet86 nasledujuci den ked ti skonci materska mozes ist na UP, cize 3.12. Ak teda nenastipis na RD. Preco nejdeš este na chvíľku a rodicak a potom až muz na matersku? Ci by to nebolo pre teba vyhodnejsie

juliet86
autor
26. nov 2022

@lienka.7 ja som to zle napisala. ja som na rp a muz ide na matersku...cize on bude poberat matersku a ja podporu