Kedy pred dovŕšením 3 rokov sa môže podať žiadosť o predĺžený rodičovský ?

22. júl 2023

Prosim Vas neviem dohladat na nete informaciu kolko mesiacov vopred sa moze ist podat na urad ziadost o predlzeny rodicovsky zo zdravotnych dovodov. Niekde som sa docitala v diskusiach ze je to neobmedzene, inde ze mesiac, inde za az den po 3 narodeninach 🙈 ale ved rpedsa co dolozim v praci ak to podam az po 3 narodeninach ? Mam v tom uplne gulas. Kto s tim mate skusenost budem rada ked napisete, pripadne aj mesto v ktorom ste ako vybavovali, lebo niekedy uz mam pocit ze v kazdom meste si to urcia inak.

deti95060810
22. júl 2023

3 - 4 mesiace...
30 - 60 dní majú na vybavenie žiadosti na úrade...lekár tiež nespraví tvoju žiadosť na počkanie, potrebuješ aj ty napísať zamestnávateľovi + ešte zopár dní na vybavenie....

autor
22. júl 2023

@deti95060810 dakujem velmi pekne. Mna vystrasila info ze jednej znamej teraz tvrdili na urade ze az den po 3 narodeninach 🙈 vsak to potom clovek ma co dolozit v praci, navyse bez prijmu kym to vsetko schvalia. My budeme mat posledne papiere z vysetrenia 4 mesiace vopred, tak akurat by som to mohla vtedy zaniest detskej a na urad potom.

slavomira236
22. júl 2023

2mesia pred som davala ziadost rzhodnutie prislo presne na 60 den..a schvalil na rok od podania zidosti takze prakticky na 10mesiacov

autor
22. júl 2023

@slavomira236 dakujem za info