Kedy mi budú vyplatené príspevky?

batomi
4. máj 2012

Teraz v marci som rodila,a kamaratky mi tvedia,ze oni dostali zvlast tie prispevky.Hned na druhy mesiac dostali peniaze na kocik akoze,a 2 mesiace po porode tych 700 eur.Lenze ja v aprili som nic nedostala,tak teraz neviem,ako to je.Mohli by ste mi napisat presnu sumu,ze kolko by som mala dostat?Dakujem

zdobik
4. máj 2012

Nikto ti to neposle len tak...Musis o ne poziadat, na urade prace. Konkretne je to prispevok pri narodeni /cca 151 €/ a priplatok k prispevku /cca 680 €/
Najprv ti vyplatia tych 150 a po preukazani, ze sa babatko dozilo 28 dni /potvrdi to pediater+potrebujes aj potvrdenie od gyn., ze si chodila na prehliadky v tehu/ ti vyplatia aj tych 680. Pride ti to priblizne do mesiaca. Ked pojdes prvy krat na ten urad, tak tam by ti to mali povedat a daju ti aj formulare, ktore vypises a ktore ti potvrdia ti lekari.

uberfrau
29. júl 2012

neskutočne ma udivujú ženy, ktoré si myslia, že im tie peniaze spadnú len tak z neba ..samé od seba 😀 😀

holubica2
29. júl 2012

ahoj, tiez sa priklanam k tej prvej odpovedi.vypises papiere apridu ti peniazky bud si das na ucet alebo na adresu. pekny den🙂

masinka
29. júl 2012

@batomi @zdobik ti to tu pekne vysvetlila 😀 len chcem podotknut, ze ak to este nemas, chod si to povybavovat cim skor - ked si rodila v marci, tak mas najvyssi cas... ked bude mat male pol roka, tak ti narok na tieto prispevky zanikne a nedostanes nic ☹