Kam ísť po skončení rodičovskej?

marynka27
13. jan 2017

Každa mamička hlavne tie nevyučene nemaju šancu zarobit je to velmi tažke ked pridete domou zo škol a školky ste doma upratujete pozerate tv a hladate pracu na doma či cez internet posielate životopisi je to unavne a na dlho a hlavne nemate100%tnu pracu všade chcu poplatky ale popri tom vedia ze ste na MD.!tak niekto poradte prosim daku pracu.

moni244
13. jan 2017

?????? Tak toto je fakt diskusia dna

marynka27
autor
13. jan 2017

Skonci??taky maly preklep sak mylit sa je ludske .

jankalukasova
13. jan 2017

@moni244 nooo.. na druhú stranu, stále lepšie ako ten včerajší príspevok na tému "viplacanie materskej"

moni244
13. jan 2017

@marynka27 tu nejde o preklep, cele to nema ani hlavu, ani patu, clovek nevie, na co sa vlastne pytas

marynka27
autor
13. jan 2017

Vazne?tak potom som neni sama co sa to stalo nevies mi poradit ako to opravim😀

marynka27
autor
13. jan 2017

Na pracu z domu....uz som naletela dost krat a skusam tu ci niekto nevie o dakej 100%tnej praci NA DOMA?

zooeynka
13. jan 2017

Preklady, uctovnictvo - to su asi jedine istoty na ktorych sa da doma zarobit. Ale ked dievca nie je ani vyucene, nieto studovane tak je to holt nafigu. Trosku skor trebalo mysliet na studium, ale na doucenie sa gramatiky je este cas...potom aj ten zivotopis lepsie vyzera ked je bez hrubiek...

marynka27
autor
13. jan 2017

Ja som vyučená ale aj tak!!!diky a ten preklep som spravila omylom.ak pridem nato ako to opravìm tak to bude už lepšie.mňe ide o to aby som sa dozvedela aký je iných názor na Mamičky a ak má niekto info.. o nejakej práci na doma?????

natalienka12
13. jan 2017

@marynka27 Nuž dievča, tak ti poviem, aj keď sa urazíš, kým si ty lietala po diskotékach, tak niektoré dievčatá aj študovali na vysokých školách, čo zahŕňalo hodiny a ahodiny štúdia a prebdených nocí. Na to bolo treba myslieť skôr. Ale zase na strane druhej, nevešaj hlavu, aj nevyučené potrebujú. Niekto musí robiť aj pomocné práce, upratovačku a podobne. Netreba to brať tragicky. A skôr si nájdeš prácu ak budeš sledovať firmy vo svojom okolí, prípadne sa pôjdeš opýtať či niekoho nehľadajú, ako posielať "životopisi".

sykorkauhliarka
13. jan 2017

ked mne skoncila materska sla som na rodicovsku 🙂

marynka27
autor
13. jan 2017

Ja sa nemám načo urážat!a o mojom vživotnom sùkromi nevieš nič.tak nesùd pokiaľ niekoho nepoznaš.ja sa tu pýtam na prácu na doma.a som vyučená.

zooeynka
13. jan 2017

@marynka27 fakt som sa do teba nenavazala...realisticky som ti napisala ze jedine na com naisto doma zarobis su preklady a uctovnictvo pre firmy. Vsetko ostatne su len mini zarobky(ak vobec)

marynka27
autor
13. jan 2017

A niečo cez net alebo navrhovanie web stránok...?programovanie a ine.... vie niekto poradiť?

natalienka12
13. jan 2017

@marynka27 v čom si vyučená? Skús sa teda poobzerať po práci vo svojom odbore. Čo tak kadernícky kurz? Kurz kozmetičky, nechtovej modeláže, ja viem, už je toho v dnešnej dobe veľa, ale ak budeš šikovná, predčíš konkurenciu. Prichádza doba, keď je už ľudí s VŠ vzdelaním a kadejakými vyštudovanými pavedami veľmi veľa a opäť si ľudia začínajú vážiť zlaté remeslo. Nájsť v dnešnej dobe dobrého, ale naozaj dobrého kvalitného murára, inštalatéra, vodára je priam hotové umenie. A to isté platí aj o ženách, čo majú vyučené remeslo, ako napr. dobrá cukrárka, dobrá kaderníčka atď. Jazyková expertka alebo špičková ekonómka z teba už asi nebude, ale môžeš byť dobrá v tom, v čom si sa vyučila, len treba preto niečo urobiť a nie posielať "životopisi" na ktoré nie je nikto zvedavý.

sykorkauhliarka
13. jan 2017

no ak vies toto robit klobuk dole :D to musi byt clovek IT schopny ..na fb je stranka susedska obziva tam skus

mima4
13. jan 2017

@marynka27
môžeš navrhovať webové stránky aj doma, založ si firmu a poď do toho, vytváraj nejaké aplikácie, mini programy... vzdelávaj sa v tom 🙂

natalienka12
13. jan 2017

@marynka27 programovanie? Na to treba vzdelanie a minimálne bakalárske vysokoškolské štúdium alebo mať aspoň technické stredoškolské vzdelanie. Nechcem ťa uraziť, ale toto s tvojím pravopisom asi nepôjde.

sardinka336
13. jan 2017

marynka27....pozri..poviem poviem ti jedno tajomstvo - seriózna práca na doma skrátka neexistuje. Všetko su to ,,oeby,, a pyramidove hry...predavanie a ponukanie kozmetiky, čističov, hrncov, kravín....z toho normalny prijem v zivote mat nebudeš.
Tie poplatky čo od teba chcu ...ved z toho ziju!! To su tie peniaze, ktore ,,zarobia,, na ludksej hluposti. A čo ti poslali? Prepisovat nejake papiere? A ponukat dalej...
Krátka...,,sečteno a podtrženo,,...kazdá práca je potrebná. Aj kopáč kanálov je potrebny, ....Nájdi si nejake upratovanie niekde napr. na škole tam zvyčajne netreba byt cely den, zarobok ,,mizerábliš,, ale čo uz. Tu u nas aj dochodkyne si tak privyrabaju, ze podvečer idu na 3 hodiny upratovat kancelarie... Alebo kucharka v ŠJ.....zarobky nie su nič moc, ale aspon tu stravu si domov donesu a na tej sa da sakramentsky ušetriť.
Možeš skusit nejaku rekvalifikáciu - opatrovatelstvo...skrátka neviem čo by si ty chcela robit ak by si sa mohla rozhodnut...ale serioznu pracu na doma bez kvalifikácie nenajdeš, to je zabité....DOma sa dá robit učtovnictvo, preklady - tlmočenie, možno nejaka korekcia člankov, redigovanie kníh...ale na to treba uz kvalifikáciu atd.

marynka27
autor
13. jan 2017

Dakujem.

mima4
13. jan 2017

@natalienka12 Na dobry job, programovanie, biznis... nepotrebujes mat super pravopis, dokonca ani dobry, staci sikovnosť, skvelé logické zmýšlanie, chuť robiť, makať na sebe, odvahu, vytrvalosť... Obvykle aj ludia na dobrých pozíciach sú slabsí v pravopise, ale majú znalosti a predpoklady robiť daný job a zarabať dané prachy

natalienka12
13. jan 2017

Ja som to pochopila tak, že zadávateľka témy by rada sedkala a prdkala doma za počítačom a zarábala. 😀

sardinka336
13. jan 2017

@mima4 suhlas 👍
Keby si moj drahy zarabal pravopisom, tak sme o chlebe a vode...skratka toto nie je jeho parketa...ale vo svojej profesii sa vyzna a vie to a preto sa mu pracovne darí.
Naše školstvo a diplomy su strašne devalvované...kazdy je Mgr...a robi dakde pracu na ktoru stačí stredna škola...ved to je choré. Moj muz hovori, ze skor zamestna niekoho kto chce robit a vie to, ako niekoho kto ma diplom ale je ,,blby jak tačky,,....ale moj muz hovori, ze v dnešnej dobe je vobec problém najst ludi čo chcu pracovat. Napr. vo fabrikách je velky nedostatok prac. síl a kvalifikovaných zvaračov, sustružnikov atd...tam robia chlapi v dochodkovom veku - to je ešte generacia aj naučená pracovať...moj muz hovori ze ked títo odidu do dochodku tak ,,konečna,,. Ludia nie su naučení pracovať a mlada generacia vobec. Minule mi jedna priatelka, riaditelka pobočky jednej známej banky hovorila, ze je to čista katastrofa dnešní absolventi, študenti čo si hladaju privyrobenie...ze to je uplne iny materiál ako sme boli my.

jankalukasova
13. jan 2017

@mima4 to je možno pravda, každý má niekde slabinku (aj keď "mňe" je už celkom slušný hardcore).. lenže keby vedela programovať a navrhovať stránky, tak sa tu tak hlúpučko nepýta.

marynka27
autor
13. jan 2017

Niiee nie!( som pracovitá a nebojìm sa práce ale mám dve deti a potrebovala som vedieť či na tejto diskusii sú také mamičky ako ja.už som bola na viacerých pohovoroch a keď som im povedala že nemôžem pracovať na dve zmeny tak dovidenia mi povedali tak som chcela skúsit cez net dáku robotu.a našla som tu aj zlé aj tie dobré odpoveďe ďakujem všetkým 😉

sykorkauhliarka
13. jan 2017

@mima4 take stranky kde nahodis ze chcez ruzove pozadie si vie kazdy spravit ale to riadkovanie v programoch amen tma ...

natalienka12
13. jan 2017

@sardinka336 Máš pravdu, lebo sú kadejaké pavedné odbory typu "sociálna práca" na Katolíckej univerzite a pod. kde sa majú na skúšku naučiť 15 strán dvojkovým riadkovaním, ale nie je škola ako škola. Ver, že sú aj absolventi s titulom Mgr. za ktorým sa skrýva strašne ťažké štúdium niečo podobné som absolvovala aj ja (absolventi farmácie, práva a MTF UK mi iste dajú za pravdu). Lenže absolventi týchto pavied by chceli robiť "v kancelárii" a za neviem aký plat.

natalienka12
13. jan 2017

@marynka27 Neviem odkiaľ si, ale v našom meste jedna kočka včera písala na MK, že hľadá baby do partie. Ide o upratovanie fitness centra vo večerných hodinách a celkom slušne je to zaplatené. Pracuje sa večer, čiže žiadne zmeny a deti ti vo večerných hodinách postráži muž, takže môžeš si privyrábať. A takýchto ponúk na upratovanie je všade veľa. A ver, že to robia aj vysokoškoláčky a študentky, nie iba "vyučené". Alebo obchodné reťazce stále hľadajú predavačky a dá sa pracovať aj na jednu zmenu. Lenže ty by si chcela prdkať doma a mať zarobené, už som ťa odhalila.

marynka27
autor
13. jan 2017

Keď si to mysliš tvoj problém!nič nevieš o mojom živote tak ma nerieš!Muža nemám!nemám také štastie ako ty a aj upratovačka či kuchárka je normalne povolanie neviem prečo urážaš ľudí???

sardinka336
13. jan 2017

@natailienka12 suhlasim s tebou...prave preto nepotrebuje sekretarka čo vybavuje poštu, maily a kavu pre šefa a nejho navštevy mat VŠ....
Vysoku školu potrebuju profesie, ktore uvadzaš...dajme tomu aj pedagogovia. Tento trend, mat vysoku školu za kazdu cenu je zlý. Lebo nielen ze devalvuje diplomy ale nepomaha ani pracovne. Kamaratka pracovala pre menšie vydavatelstvo a musela tam robit všetko s titulom Mgr. a v odbore je dobrá. Darmo hovorila, ze ona nebude vlačit krabice do skladu a z neho...ze na to neštudovala na vysokej škole aby suplovala skladničku. Odpoved jej bola, ze ,,tu sa robí všetko,,. ☹

moni244
13. jan 2017

@marynka27 keby si bola taka sikovna, pracovita, nehladas pofiderne prace na doma