Je potrebné dať žiadosť na prídavok na dieťa?

monikatrideti
15. okt 2022

Je potrebné dať žiadosť na prídavok na dieťa alebo je to automatické? Ak je dieta študent vysokej školy
Ďakujem

zojanka
15. okt 2022

@monikatrideti treba žiadosť novú, ak sa doteraz nevyplácal na to dieťa prídavok

monikatrideti
autor
16. okt 2022

@zojanka
Ďakujem za odpoveď.
Ak máte prehľad . Môžete mi poradiť?
Mám dvoch vysokoškolakov. Druhý a tretí ročník
A dcéra chodí prvý rok na strednú.
Minulého roku mi chodili prídavky a tohto roku len na jedno dieťa

zojanka
16. okt 2022

@monikatrideti Vysokoškoláci majú pod 25rokov, sú na dennom štúdiu a pokračujú normálne z minulého šk.roku bez zmeny? Tohto roku len na jedno dieťa znamená že od januára nechodia prídavky na tie dve deti VŠ alebo len teraz za september? Keďže teraz sa už nenosia potvrdenia o štúdiu, ale úrad čerpá tieto informácie zo systému kde to nahadzujú školy, tak pri vysokoškolákoch môže byť že tieto info dostanú neskôr keďže aj školský dok začína neskôr. Počkala by som do budúceho mesiaca a myslím že budú normálne doplatené.

monikatrideti
autor
16. okt 2022

@zojanka
Opätky ďakujem
Chlapci pokračujúcu v štúdiu. Chodia druhý a tretí rok. Denné. 21a 22 rokov. Prídavky mi chodili normálne do septembra spolu 90 eur. Teraz v októbri len 30 eur.

zojanka
16. okt 2022

@monikatrideti tak to počkaj ešte či ti neprídu na konci tohto mesiaca alebo v novembri okolo toho 15tého. Ako píšem, tie info o vysokoškolákoch sa nahrávajú neskôr. Podľa mňa ti budúci mesiac doplatia za 2 mesiace za tie dve deti na VŠ.

monikatrideti
autor
16. okt 2022

@zojanka
Srdečne ďakujem.
Malla som obavu že prídem o peniažky
Prajem Vám šťastný týždeň