Je možné poberať Corona RP na jedno dieťa a muž materskú na druhé?

lienko_ars
10. sep 2020

Ahoj, poberám Corona rodičovský na syna no v auguste sa nám narodilo ďalšie dieťatko. Je možné aby som ja naďalej poberala Corona RP a manžel poberal materskú na druhé dieťa?

panelacikova
10. sep 2020

@lienko_ars logika mi hovorí, že ak bude na "materskej" nemal by pracovať... je nezamestnaný?

mogaa
10. sep 2020

@lienko_ars a ak máš škôlkara, pandemická OČR sa bude rušiť

lucka_ke
10. sep 2020

nie, nie je možný súbeh MD a RD

mondolina
10. sep 2020

Otec môže ísť na materskú až po 6 mesiacoch či?

mnauu1
10. sep 2020

Nerozumiem ako môžete brať RP keď na materskú sa chodí 6 týždňov pred pôrodom. A zároveň sa nedá poberať MD aj RP.

mnauu1
10. sep 2020

@mondolina Môže ísť po šestonedelí. Ale žena si už potom nemôže nárokovať na MD.

lienko_ars
autor
10. sep 2020

Baby prosím pýtam sa konkrétne len na jednu otázku...
Ostatne veci máme vyriešené muž má založenú živnosť ja som konateľ sro a syn do škôlky nejde...

lienko_ars
autor
10. sep 2020

A ešte dodám že ja na MD nemám nárok. Takže náš plán je aby na ňu išiel muž. Pri min odvodoch vychádza MD vyššia ako RD + sa nemusia platiť odvody ale mňa hlavne zaujíma či keby bol muž na MD ja môžem naďalej poberať Corona RD na staršieho syna alebo mi len ostáva nahlásiť sa ako osoba starajuca sa o dieťa do 6 rokov

turga
10. sep 2020

nahlasit sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov a tu dobu kym muz bude na materskej ty nebudes poberat nic

lucka_ke
10. sep 2020

@lienko_ars už vyššie som ti písala, že nie je možný súbeh RP na jedno a MD na druhé dieťa, ak pôjde muž na MD ty nesmieš poberať RP

veronikaszabova
10. sep 2020

Ak sa pojdes na zdr.p. evidovat ako osoba starajuca sa o dieta do 6r, tak dieta moze byt v skolke len 4h.

lienko_ars
autor
10. sep 2020

@lucka_ke ďakujem🙂
@turga

lienko_ars
autor
10. sep 2020

@veronikaszabova zatiaľ ho do škôlky dávať nechceme🙂