Invalidný dôchodca a tehotenstvo

1990zuzana
21. máj 2018

Dobrý deň, má tu niektorá skúsenosť s tehotenstvom počas poberania invalidného dôchodku? Ďakujem

korunka1
21. máj 2018

Ano

nika1914
21. máj 2018

Ano.subezne mozes poberat dochodok a rodicovsky prispevok.matersku neviem.ja som nemala narok lebo som bola VS ked som otehot ela takze som nepracovala.

nika1914
21. máj 2018

A vtedy mi aj priznali docbodok ako vysokoskolacke9

amalka1991
21. máj 2018

Ja mam invalidny ani ma nenapadlo ze by som nemohla poberat matersku. Prave zajtra idem podat papier na matersku na socialku. Ja si myslim ze to urcite nieje problem...

1990zuzana
autor
22. máj 2018

Na materskú nebudem mať nárok, tiež som skončila ako inv už počas štúdia na VŠ😞. Skôr by som sa chcela ešte spýtať, či je v tomto prípade niaky iný postup, alebo len neskôr nahlásim,že som tehotná? Momentálne som v 12tt, v auguste mám aj prvú posudkovú po 2 rokoch, stalo sa Vám že Vám, že Vám počas rodičovskej ubrali na %? Ďakujem 😊

skyahiah
22. máj 2018

@1990zuzana ahoj, poberanie invalidneho dochodku nema ziadny vplyv na narok na materske, ak mas splnene podmienky.
co sa tyka posudkovej komisie, tam beru do uvahy tvoj zdravotny stav a lekarske spravy ktore donesies, neviem ako s tym ma suvisiet fakt, ze si na rodicovskej dovolenke. nemyslim, ze tam na to prihliadaju.

1990zuzana
autor
22. máj 2018

@skyahiah. Ďakujem 🙂

mariatheresia
22. máj 2018

Zle Ti pisu. Nespravne terminy. Ak si nepracujuca ID, materske nebudes mat, ale priamo rodicovsky prispevok, ktory ostatni poberaju po vycerpani materskeho. Myslim, ze musis dolozit doklad zo Soc.poistovne, ze nemas na materske narok, aby Ti zacali priamo vyplacat rodicak.

skyahiah
22. máj 2018

@mariatheresia myslim, ze nikto tu nepise, ze ma narok na materske, ak nepracuje. je jasne, ze musi mat splnene podmienky naroku. islo iba o fakt, ze materske a invalidny sa navzajom nevylucuju.

mariatheresia
22. máj 2018

@skyahiah
ano, mas pravdu, materska je mozna len za urcitych podmienok 🙂 aj pri ID

1990zuzana
autor
23. máj 2018

Ďakujem ☺