Info o dávke v nezamestnanosti po rodičovskom príspevku

katherine24
27. apr 2021

Dobry den mala by som otazku...v novembri mi bude koncit rodicovsky prispevok mala bude mat 3 rocky ...v praci som zamestnana od roku 2014...hned ako som ostala tehotna som sla na Pn ....do prace sa nechystam teda nie do tej starej chcela by som dat vypoved...budem mat narok na podporu? Alebo z coho mi ju budu ratat...? Chcela by som si po skonceni rodicovskeho prispevku vybrat este dovolenku a nasledne dat vypoved ...da sa to? Budu mi ratat podporu aj z tej dovolenky alebo ako to vidite vy...dakujem🙂

veronikaszabova
27. apr 2021

@katherine24 ak si behom RD nemala iny prijem, mozes mat aj max podporu - precitaj si milion diskusii tu na MK ohladom podpory po RD

katherine24
autor
27. apr 2021

@veronikaszabova dakujem dakujem

fiafia
27. apr 2021

@katherine24 ak je zamestnávateľ ochotný môže ti vyjsť maximálna podpora. Vybrať jeden deň dovolenky ostatnú si dať preplatiť. Ja som ale musela dávať pisomne pre ten jeden deň oznam o nástupe do práce a to dva mesiace pred koncom RD. Závisí od z-tela a od toho koľko dovolenky mas.

lienka2305
10. máj 2021

@fiafia čiže keď moja mala bude mať 29.5. 2021 3 roky môžem dať výpoveď k 1.6.2021?Mam 17 dní dovolenky, ktorú mi preplatia. Čiže 1 deň by som si čerpala dovolenku a ostatnú by mi preplatili. Alebo ku ktorému dnu dat výpoveď aby mi to vyšlo najlepšie.

fiafia
10. máj 2021

@lienka2305 30,31 dovolenka ostatné preplatiť. By som tak spravila ja. K 1.6 výpoveď. Len s tým musia súhlasiť.

lienka2305
10. máj 2021

@fiafia ďakujem. Áno súhlasia s dohodou o ukončení, len si mam povedať k akému dátumu to chcem. 30. 5 je nedeľa takže 31. 5 pondelok by som si čerpala dovolenku a k 1.6 výpoveď. Ešte raz veľmi pekne ďakujem

lenkaadanc
31. aug 2021

Ahojte. Potrebujem poradiť. Som už 6r doma. Mala som retazovy porod. Teraz 18.9. mi skonci RD. Z prace mi poslali papier, ze mam tam este 20 dni starej dovolenky, ze si mam vypisat dovolenkovy papier. Dovolenku mam cerpat od 20.9 do 15.10. Ale vec sa ma takto, ze ja sa tam uz neplanujem vratit. Poradte mi ako to mam urobit aby som dostala davku v nezamest. Planujem po tom ako dam vypoved ist na UP. Z coho mi potom vypocitaju ten zaklad. A budem moct dostavat podporu? Dakujem. Snad mi budete vediet poradit 🙂