Hľadajú sa rodičia pre výskum o materskej otcov – obzvlášť keď otec na materskú nejde

zuzanadancikova
6. máj 2020

Ahojte,

chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o pomoc. Hľadám rodičov, ktorí by sa so mnou podelili o svoje skúsenosti a názory.

Slovenské materské pre otcov sú svetovým unikátom a aby mohli lepšie fungovať pre viac rodín, snažím sa zistiť, kto a prečo ich používa alebo nepoužíva. V rámci doktorandského výskumu preto hľadám rodičov, otcov aj mamy, pre približne hodinové výskumné rozhovory (vzhľadom na situáciu najlepšie cez Skype a podobne). Rozhovory sú vždy anonymné.

Konkrétne by ma som si veľmi cenila názory a skúsenosti rodičov (mamičiek aj otcov):
- v rodinách, kde otec má nárok na materské, ale z nejakého dôvodu materské nepoberá
- v rodinách, kde otec práve poberá materské alebo ho poberal najneskôr tri mesiace dozadu (môže popri tom aj pracovať) – v tejto skupine som sa už rozprávala s viacerými rodičmi. Obzvlášť by ma preto zaujímali skúsenosti a názory rodičov, s akými som sa zatiaľ rozprávala menej - ktorí
o bývajú mimo Bratislavy
o neštudovali na vysokej škole
o sú maďarskej alebo rómskej národnosti

Ak ste takáto rodina, bola by som veľmi rada ak by ste sa mi ozvali buď priamo tu, alebo na z.dancikova@lse.ac.uk. Alebo ak takúto rodinu poznáte a dali by ste im o výskume vedieť, bola by som veľmi vďačná.

Ďakujem veľmi pekne!
Zuzana