Gynekológ v Maďarsku a žiadosť o materskú

sash102
17. jan 2022

Ahojte,
Keďže som sa vydala a presťahovala do Maďarska a je táto doba keď je lepšie cestovať menej, navštevujem celé tehotenstvo súkromného gynekológa v Maďarsku.
Avšak teraz nastal problém - kto mi tu vie vystaviť obdobné tlačivo žiadosti o materské, ktoré na Slovensku vystavuje gynekológ? Z toho, čo sme naštudovali, je tu úplne iný systém a keďže nie som tu poistená (pracujem na Slovensku) ich zdravotná poisťovňa má nevedie.
Máte prosím niektorá skúsenosť?
Ďakujem!

dominidi
17. jan 2022

Zavolala by som do socialnej, mozno bude stacit ak ti madarsky lekar orazi nase klasicke tlacivo..
Zdrav. poistovna s tym prakticky nema nic spolocne, oni roesia iba preplacanie nakladov na starostlivost, to problem nie je vobec, je na to tlacivo, ale kedze si platis sama tak toto je ina vec.

sash102
autor
17. jan 2022

@dominidi s našimi som volala, ale toto tlačivo mi nedajú. Mám si sama napísať žiadosť a priložiť obdobné tlačivo z Maďarska. Akurát sa neviem dopátrať k tomu obdobnému tlačivu 🤷‍♀️

dominidi
17. jan 2022

@sash102 klasicka komunikacia s nasim statom😀 podla mna bude stacit ked si vytvoris sama podobne tlacivo a das si ho orazit, urcite vidim tetusku na socialke ako hlada obdobne madarske tlacivo😀😀

sash102
autor
17. jan 2022

@dominidi prinajhoršom to bude tak, alebo skúsim uprosit môjho slovenského gynekológa. Ale ešte mám chvíľku tak skúšam, či náhodou niekto nemá skúsenosť
Vcelku zarážajúce ale, že je to tak komplikované vramci EÚ