Existuje príspevok od štátu pre rozvedenú maminu s dieťaťom v podnájme ?

mijka58
3. jan 2020

Ahojte!
Poraďte mi som rozvedena mamina vyše roka s dcerkou 28 mesačnou v podnájme 1,5 izbový nájomné 270€ žijeme z rodičáku + výživné t.j. 60€ nedá sa z toho vyžiť. Mám na niečo nárok od štátu ?
Ďakujem za každé info

sapetka
3. jan 2020

@mijka58 ist do roboty najskor

draik
3. jan 2020

Nie

zuzubb007
3. jan 2020

Nie jediná možnosť ísť do práce a dieťa do jasliciek

amelia000
3. jan 2020

@mijka58 https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...
Skus si tu popozerat pocitat mozno ti nieco pomoze.

amelia000
3. jan 2020

@zuzubb007 fakt ani prispevok ma byvanie na nic nema narok? :-O

tahomi
3. jan 2020

28 mesiacov to jest 2 roky a 4 mesiace, cize nie uz uplne babatko. Dieta do jasli/skolky a ty do prace, stat ti uz dava rodicovsky prispevok a pridavky na dieta.

zuzanockamt
3. jan 2020

pracovať...moje dieťa išlo do škôlky, keď malo rok a 11 mesiacov

marysa21
3. jan 2020

Výživné na Vás od manžela musí po rozvode platiť až do 5 rokov od rozvodu ak pracuje ak si oň požiadate.

veronikaszabova
3. jan 2020

@amelia000 musela by byt majitelka nehnutelnosti

miriam1983
3. jan 2020

@mijka58 do prace a dieta do jasli? Ci neda sa?

9lf9
3. jan 2020

narok na davku zo statu nie je- kedze príspevok na byvanie je sucast hmotnej nudze na ktoru pri poberani RP nema narok nakolko s nim prevysi prijem na priznanie HN. Inak na prispevok na byvanie nie je narok len ak su vlastnik, spoluvlastnik nehnutelnosti ale aj ak mas najomnu zmluvu. Takze jedina moznost je ak by obec/mesto poskytla jednorazovy príspevok alebo ako tu bolo vela krat spominane- praca co je asi najlepsie riesenie lebo o par mesiacov by ta to neminulo aj tak a teraz ti to zachrani situaciu.

mogaa
3. jan 2020

@mijka58 no na výživné na seba zabudni ak ti prisúdili výživné na dieťa na 60eur, tak zrejme nemá tvoj ex vysoký príjem....No jedine pre dieťa škôlka a ty do práce...Veľa žien si v čase rozvodu neuvedomí práve toto, že ostanú po rozvode len na RP a teda nebudú mať na prenájom....Štát ti v tomto nepomôže, musíš sa postarať sama a hľadať riešenia - najschodnejšie riešenie je ísť s dcérkou bývať k rodičom či inej rodine - jednak ušetríš za bývanie a jednak ti bude mať kto pomôcť v prípade potreby s dieťaťom.....Následne pre dieťa škôlka a ty do práce, práve tu je veľmi dôležitá tá pomoc od rodiny s dieťaťom lebo v škôlke bude zo začiatku stále chorá a na OČR v skúš.dobe zabudni lebo veľmi rýchlo prídeš o prácu......

miriam1983
3. jan 2020

@mogaa mozno nema moznost ist k rodine alebo nemoze ani cakat pomoc od rodiny. Nie kazdy ma to stastie,ze pri nom rodina stoji alebo ze nejaku ma.

miriam1983
3. jan 2020

@mogaa a moze ist aj na par jodin niekam,hned strasit s tym,ze ju vyhodia,ked bude dieta chore,je dost hnusne. Myslim,ze psychika pani dostava dost zabrat aj bez takychto chytrych komentarov.

deti95060810
3. jan 2020

@miriam1983 to nie je strašenie...žiaľ to je realita...😉

mogaa
3. jan 2020

@miriam1983 prepáč, neviem či máš malé dieťa ale je uplne bežné že ak dieťa nastúpi do škôlky býva zo začiatku choré...a tiež je uplne bežné ak nastúpi žena do novej práce a ide počas skúš.doby na OCR že si ju s veľkou pravdepodobnosťou nenechajú....to nie je strašenie, to je realita a mala by byť pripravená mať riešenie čo s dieťaťom ako bude choré a ona v novej práci...opakujem nie je to strašenie, skôr rada ako byť na takéto situácie priravená - napr.mať nájdenú študentku ktorá bude s dieťaťom v čase choroby....

mijka58
autor
3. jan 2020

@marysa21 o tom som už počula len to že exmanžel je alkoholik pochybujem o tom aby niekde pracoval

miriam1983
3. jan 2020

@mogaa ako som pisala,moze ist aj na par hodin,brigadne. Ty si ten komentara naposala stylom,ze ak nema rodinu,tak je v uplnej r.ti. a to nebolo vhodne. Dieta byt chore moze,ale aj nemusi.

mijka58
autor
3. jan 2020

@miriam1983 jasle mesačne stoja 280€ to by nešlo

zuzanockamt
3. jan 2020

@mijka58 máš príspevok na jasle a budeš mať plat

miriam1983
3. jan 2020

@deti95060810 je to strasenie,pretoze sa da podporit aj inym navrhom a nue pisat o rodine a o tom,ako pride o pracu. Nie je prva a ani posledna,co zostala s malym dietatom sama.

miriam1983
3. jan 2020

@mijka58 peniaze na jasle ti vratia. Stat prispieva. Takze tie ta nebudu stat nic,pripadne uplne minimum.

mijka58
autor
3. jan 2020

@amelia000 ďakujem

mijka58
autor
3. jan 2020

@mogaa na rodinku sa moc nespolieham, skôr povedané vôbec

mogaa
3. jan 2020

@mijka58 preto treba mať vopred pripravené iné riešenie - napr.študentku alebo nejakú čipernú dôchodkyňu čo ti vie dieťa povarovať keď bude dieťa choré alebo budeš musieť dlhšie ostať v práci a nestihneš dieťa vyzdvihnúť z jasiel/škôlky....On RP ti ostáva do 3rokov dieťaťa či pracuješ alebo nie, okrem toho budeš mať plat...nie je to strašenie ako tu jedna kočka písala, proste ak nastúpiť do práce a dieťa do škôlky potrebuješ mať nájdeného niekoho čo vie s dieťaťom vypomôcť - nemusí to byť rodina, môže to byť nejaká mamička alebo študentka čo budú radi že si menšou čiastkou vypomôžu a teba to tiež nezruinuje..sú aj profesionálne opatrovateľky, ale skôr by som hladala študentku ktorá bude rada že si menšou čiastkou vypomôže a o dieťa sa bude mať v prípade nutnosti(choroba, prázdniny v škôlke...)kto postarať, hlavne o tú skúšobnú bobu ak nastúpiš do novej práce. Neskôr to už samozrejme vieš riešiť OCR, alebo dovolenkou...Všetko sa dá zvládnuť len treba byť na také prípady pripravený, nebudem ti tu písať bludy, že tvoje dieťa určite choré po nástupe do škôlky nebude, keď je to málo pravdepodobné alebo že veď choď na OČR v skúšobnej dobe....Ty samozrejme máš nárok počas skúšobnej doby byť aj PN aj na OČR, ale zamestnávateľ s tebou počas skúš.doby môže rozviazať PP bez udania dôvodu a je veľmi málo pravdepodobné že si nechá mamičku ktorá s dieťaťom hneď ostane na OČR....ale napadla ma aj ďalšia vec, môžeš si skúsiť privyrobiť aj popri RD - tým že budeš nejakej mamičke čo nastúpi do práce opatrovať dieťa ty - teda opäť v prípade potreby - zaniesť do škôlky, vyzdvihnúť zo škôlky, staršie dieťa zaniesť na krúžok.....

marysa21
3. jan 2020

Ak je možnosť zmeniť podnájom za lacnejší alebo s niekým ísť do podnájmu aby boli náklady menšie alebo odísť bývať do väčšieho mesta ,kde budete mať väčšiu možnosť zárobku ,keď už rodinu nechcete otravovať alebo nemá záujem Vám pomáhať v najhoršom azylový domov už ,keď bude najhoršie.

evkamotka
3. jan 2020

@mijka58 lenze ak das dieta do 3r do sukrombych jasli, stat ti prispeje okolo 250e mesacne+budes mat plat z prace takze praveze tak by to slo najziskovejsie

denisa098
3. jan 2020

@mijka58 pokiaľ viem, do troch rokov dieťaťa máš nárok dostávať výživné aj ty od muža.

majkeel
3. jan 2020

najjednoduchsie by bolo praca na polovicny uväzok plus najst si noveho partnera s bytom

freiwaldova18
3. jan 2020

LP