Dve deti rok po sebe. Mám nárok na materskú?

5esicko
21. máj 2016

Ahojte, chcela by som sa opytat ci mi neviete poradit...momentalne som na MD s dcerkou (3,5mesiaca). Na MD som od 19.12.2015, jej vyska a zaklad sa mi vypocitavali zo zamestnania, kde som pracovala nepretrzite od 1.1.2012 do 31.12.2015(zmluva mi skoncila pocas MD). Zaklad pre vypocet sucasnej MD boli prijmy z roku 2014...keby nahodou teraz otehotniem a na dalsiu matersku nastupim povedzme v januari 2017, budem mat narok na materske alebo iba rodicovsky prispevok? Kedze narok na materske mam ak som odpracovala 270dni v predchaadzajucich 2rokoch, co je pravda, lebo som pracovala (bez par dni) cely rok 2015, no a 2016 som na MD...ale v tom 2015-tom mi vznikol narok, nie??mam v tom trocha chaos 😀 myslela som ze pri druhom dietati by som uz nemala narok na materske, iba rodicak a do toho 2deti, no nic moc z tych par penazi...ale ak by mi znova vznikol narok na materske, tak to by bola ina rec 🙂 zatial nic neplanujem, len zistujem moznosti ako sa nepripravit o nejake peniazky, ktore mi zo statu prinalezia 🙂 dakujem!

loginexistuje
21. máj 2016

270 dni NP je len jedna z podmienok musi ti trvat pp alebo ochranna lehota ak teraz otehotnies a nevznikne ti novy pp tak neni to brane ako retazovy porod materske nedostanese