Druhá materská

paulinkapalka
2. apr 2022

Ahoj baby, mam otázku keď by sa mi podarilo porodiť druhé dieťatko až po dovršení 3rokov toho prvého a ostala by som na neplatenom rodičaku s tym prvým mala by som nárok na materské? Či zase odrobiť tých 270dní? Neviete ako je to náhodou🤔🤔dakujem

danusa63
2. apr 2022

@paulinkapalka určite nie keď ostaneš na neplatenom rodičaku, potom ti už druhá materská nebude mať vychádzať. Musela by si zase odrobiť 270 dní.

diamond007
2. apr 2022

@paulinkapalka nemala
Ak otehotnies keď do jeho 3r a si zamestnaná, tak sa vieš vypísať na plnku od lekára aby pracovný pomer pokračoval.

zuzanockamt
2. apr 2022

@diamond007 o PN rozhoduje ale lekár a musí byť na ňu dôvod. Ak je zamestnaná, tak predsa môže nastúpiť do práce. Tehotenstvo nie je dôvodom na PN.

diamond007
2. apr 2022

@zuzanockamt samozrejme že môže....

paulinkapalka
autor
2. apr 2022

@danusa63 ďakujem za odpoveď👌

paulinkapalka
autor
2. apr 2022

@zuzanockamt ďakujem pekne za odpoveď o tej Pnke som počula

paulinkapalka
autor
2. apr 2022

@diamond007 mate daku skusenosť?

lienka.7
2. apr 2022

@paulinkapalka nestihas reťazový porod, takže nie nemáš... musis nastúpiť do zamestnania, aby sa ti obnovilo NP. Tam vies potom ist na PN pripadne. Otazne, s akou diagnózou?

marrilyn
3. apr 2022

Vedeli by ste, prosim, poradit aj mne? Som v podobnej situacii, s tym rozdielom, ze cas medzi ukoncenim rodicovskej dovolenky a nastupom na druhu matersku bude cca mesiac, ktory mam v plane vykryt starou dovolenkou v praci. Mam potom narok na matersku? Ak ano, tak z coho sa pocita? Berie sa uvahy aj vyska prvej materskej, ci to nejak vyrataju z toho mesiaca, co budem cerpat dovolenku?