Dostaneme rodičovský príspevok a prídavky už v piatok?

daria55
7. okt 2024

Myslíte že bude už rodicak s pridavkami teraz v piatok alebo až v pondelok ?

dada0902
7. okt 2024

@daria55 skôr v pondelok

evka_29
7. okt 2024

@daria55 ja mam tuto tabuľku a zatiaľ mi vždy prišlo presne podľa nej... Tabuľka sa vzťahujeen na platby z úradu pracie nie zo sociálky 😊

bublinka1426
7. okt 2024

ja sa niekedy pytam, ci zijete z mesiaca na mesiac ked tu padaju taketo otazky asi kazdy mesiac. :/ nic v zlom.

andulka1988
7. okt 2024

@bublinka1426 niektorý ľudia určite vzhľadom k dnešným cenám a nákladom ako takým. Žiaľ nie každý má schopnosť nájsť si dobre platenú prácu alebo muža ktorý zarába dosť na to aby uživil rodinu.

michaela789
7. okt 2024

@bublinka1426 bohužiaľ, poznám nejednu rodinu, ktorá na príspevky čaká ako na dážď a fakt počítajú dni. Zažila som, že sa žena rozplakala, keď zistila že prídu až v pondelok a nie už v piatok, lebo musela vykryť o dva dni viac ako čakala.
Nesúdim, len by som naozaj nechcela by byť v takej situácii.

bublinka1426
7. okt 2024

@andulka1988 je to hrozne :( akoze ved ani my nevyskakujeme...
@michaela789 ja sa cudujem ved dvihali aj priodavky aj DB a ludia maju stale problem vyzit toto je :(

michaela789
7. okt 2024

@bublinka1426 chudoba, vycepovaná biedou a nedostatkom, si poradí... Dôležité je, aby politici mali zabezpečený prídel svojich 5k mesačne a nohy v teple 🙈
Úprimne, ja sa nečudujem, že má čoraz viac ľudí problém. Po dlhom čase som bola sama nakupovať, väčšinou to rieši manžel, a skoro som odpadla pri tej pokladni.

bublinka1426
7. okt 2024

@michaela789 no to ano, clovek nic nekupi a 20 euro len tak :( to ja uz len akcie kupujem

michaela789
7. okt 2024

@bublinka1426 veru. Ja som šla na obyčajný noha tam-noha naspäť nákup, že pečivo, maslo, ovocie, zelenina, šunka, syr, jogurty, mlieko,... jednoducho žiaden meganákup, len taký aby bolo v týždni čosi v chladničke na desiatu a olovrant...a že 27e???? Som v nemom úžase odstavila vozík pomimo a hľadela na tú potvrdenku, že čo do pekla, tam stálo za 27eur?!
Manžel sa len pousmial, keď som oduta došla domov, že preto má v mobile tisíc a jednu aplikáciu a osemsto klubových kariet, lebo ísť na nákup v dnešnej dobe nie je len tak. To si vyžaduje stratégiu 🙈

bublinka1426
7. okt 2024

@michaela789 uplne. ja preto vsetko pozorne sledujem. a snazim sa kupovat cez klub karty.

1sally12
7. okt 2024

@bublinka1426 inak toto si zakaždým vravím aj ja...a úprimne nerozumiem tomu. To si ľudia nevedia "rozvrhnúť" peniaze na celý mesiac? Ako chápem keď sú nejaké nečakané výdavky že sa pokazí práčka alebo čo..ale aj tak. Fakt na tie peniaze čakajú jak na spasenie a behom 5 minút sú fuč. Chápem aj že nie kazdy si nájde dobrú prácu, nie všetci možeme byť právnikmi, lekármi..ale predsa tak nebudem mať toľko detí keď na to nemám🤦‍♀️ a argument ano dieťa potrebuje surodenca.🤦‍♀️ Mám mať toľko detí koľko dokážem uživiť.

bublinka1426
7. okt 2024

@1sally12 tazka to doba. hlavne ze tie svine maju neviem ake platy. na grc.

saska.j
7. okt 2024

@dada0902 prídu v piatok

dada0902
7. okt 2024

@saska.j áno dočítala som sa z tabuľky bolo mi skoro 11 preto odhad bol až v pondelok