Dostanem zvýšený rodičák aj v posledný mesiac RD?

fiafia
30. dec 2019

Mamičky, mala má v Januári tri roky a rp sa zvyšuje od Januára. Neviete prosím Vás či ten posledný mesiac dostanem ten zvýšený RP? Ďakujem 😁

vsetkounas
30. dec 2019

Materska sa dostva spatne takze ak dostanes vo februari za januar tak ano .

fiafia
autor
30. dec 2019

@vsetkounas to by ma potešilo 😀

evittam
30. dec 2019

@fiafia Ano aj RP sa vyplaca spätne.

evittam
30. dec 2019

@vsetkounas Pise o RP nie o MD.

vsetkounas
30. dec 2019

@evittam v podstate je to jedno ak si bola na materskej tam je zvyseny tusim o nieco viac ak si nerobila tak o nieco menej .

evittam
30. dec 2019

@vsetkounas Naozaj mne takéto veci vysvetľovať nemusíš. A ty neplet dve odlisne veci. Nakolko to nie je jedno ale dve.😉
Ano kto mal nárok na MD tak bude mat RP 370Eur, kto nie 270.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
layla1
30. dec 2019

@evittam písala som ti IP

fiafia
autor
30. dec 2019

@evittam ďakujem 😀 lepšie aspoň jeden mesiac ako vôbec 😂

evittam
30. dec 2019

@ptmt1011 Prečítaj si znenie zakona.

evittam
30. dec 2019

@ptmt1011
. Nárok na rodičovský príspevok vo výške 370 eur mesačne:

Rodičovský príspevok vo výške 370 eur mesačne sa bude vyplácať tej oprávnenej osobe, ktorá o rodičovský príspevok požiadala a ktorej sa pred vznikom nároku na rodičovský príspevok vyplácalo z dôvodu starostlivosti o toto dieťa materské alebo obdobná dávka ako materské v členskom štáte.

Nie je podstatné, či oprávnená osoba pred tým pracovala alebo podnikala, čiže aj keď bolo materské poberané na základe SZČO alebo ochrannej lehoty, vzniká nárok na vyšší rodičovský príspevok.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
autor
2. feb 2020

@evittam dobry den. Radili ste mi ako ukoncit PP a prejst na podporu(maximalnu). V praci mi vyhoveli, uz som sa hlasila na UP. Moja otazka znie: mozem mat narok na max.podporu ked som pred MD bola pn a cerpala dovolenku? Napriek tomu mi ostalo 28dni dovolenky. Budem Vam vdacna za odpoved, ta neistota je hrozna. Dakujem

evittam
2. feb 2020

@fiafia Ano. VZ pre podporu je zdaniteľny príjem za posledné dva roky pred žiadostou o podporu z ktorého sa odvadzali odvody na PvN.

fiafia
autor
2. feb 2020

@evittam dakujem. Mala som obavy ci sa predsa nieco nenajde aby mi to nevyslo.