Dostanem za október tehotenský príspevok?

andikaaa152
14. nov 2023

Zdravím zienky. 🙂 takú otázku by som mala ze porodila som teraz v novembri. Čiže od 1. októbra som na materskej. Tak za október už tehotenský príspevok nedostanem ? Lebo mi nedošlo viac jak materská (teda myslím si ze to je materská lebo v detailoch mam písané ze nemocenská dávka) bola som na PN skoro cele tehotenstvo tak v tom mam celkom ze už mišmaš🙈🙈

sibrez
14. nov 2023

Nástupom na materskú tehotenský príspevok končí. Tým pádom za Október ti už neprislúcha tehotenský.

andikaaa152
autor
14. nov 2023

@sibrez ďakujem pekne za odpoved 🙂

adka3321
14. nov 2023

@sibrez
@andikaaa152 tehotensky prispevok konci az dnom porodu. takze do porodu bude chodit aj tehotenske, teda aj za oktober by malo prist a ak sa babatko narodi v novembri tak za prislusne dni v novembri, napr. babo sa narodi 20.11. tak v decembri pride este za november za 19. dni tehotenske

andikaaa152
autor
14. nov 2023

@adka3321 tak zatiaľ mi nedošli peniaze len materská 🙈 doteraz mi chodili peniaze naraz s PN je možné ze teraz to pošlú zvlášť ?🙈

adka3321
14. nov 2023

@andikaaa152 a neprislo ti to spolu? lebo mne to doslo v jednej platbe pod nazvom socialna davka (materska + tehotenske). pozri si do vymeru kolko ti vypocitali matersku € na den a prepocitaj si to.

srdeenko19
14. nov 2023

Ja som už na materskej, od 13. Októbra. Ale tehotensky mi dnes prišiel. Vyplácanie sa končí dňom porodu. Takže ty by si mala dostať ešte za celý október plus v decembri za november, tie dni, kedy si ešte neporodila, alikvotnu časť.

lilinka88
14. nov 2023

Tehotenské patrí do dňa pôrodu vrátane, ale ak si mala termín pôrodu napr v prvej dekáde (do 10. dňa v mesiaci), tak tehotenské bude vyplatené až v druhom vyplatnom termíne.
Prepocitaj si,či ti neprišlo spolu materské aj tehotenské, chodí to ako jedna nemocenské dávka, ale je úplne bežné,že sa vyplatia aj zvlášť

wejuska7910
14. nov 2023

Podla mna ti to prislo spolu ale namiesto pn materska a tehotenska davka spolu

romi2706
14. nov 2023

@sibrez Nepíš hlúposti

Mne posledný tehotenský vyplatili až v druhom vyplatením termíne, 27.ho. nárok končí dňom pôrodu, treba do SP zaniesť alebo zaslať potvrdenie o ukončení tehotenstva ktoré ti vystavil lekár v pôrodnici

lilinka88
15. nov 2023

@romi2706 to sa už nevystavuje a pokiaľ bol pôrod na Slovensku a matka je slovenka, nie je potrebné žiadne potvrdenie

sibrez
15. nov 2023

ospravedlňujem sa, že som podala nesprávne info. vďaka za pochopenie.

romi2706
15. nov 2023

@lilinka88 ja som rodila v júni a v pôrodnici mi moja ošetrujúca lekárka dala potvrdenie a kázala zaslať na SP 💁‍♀️

lilinka88
15. nov 2023

@romi2706 neviem presne od akého dátumu, ale nie je to už potrebné. Iba v prípade prirodzeného potratu, umelého prerušenia alebo ak bol pôrod mimo SR, ak je matka cudzinka

stellarstar
21. nov 2023