Dostanem ďalší pandemický rodičovský?

buchticka123
25. nov 2020

Žienky je tu niektorá z Vás , ktorej sa skončil rodičák v septembri? Nám sa totižto skončil 14. septembra a keďže zatiaľ práca nieje , tak som od vtedy zaradená na urad prace. Posledný rodičák bol vyplatený za september v oktobri čo je jasne. Lenže potom mi volala pani , že ešte v novembri mi bude vyplatený rodičák za oktober , pretože do 15 oktobra pokračoval vlastne ten pandemický a ešte sme sa zmestili. Neviete ako to bude teraz , keďže ho predlžili o 5 ? ešte budem mat nárok aj ja alebo už nie. Samozrejme budem tam volať , len či nahodou nieje niektorá natom podobne 🙂 dakujem

matapo
25. nov 2020

...ano budes mat narok, predlzilo sa vsetkym kt. poberali od marca a situacia sa im nezmenila. Len teda neviem ako je to s tym ze si na urade prace. Pokial viem mala by si byt normalne zaradena ako mamicka na rodicovskej dovolenke nie na urade pace.

buchticka123
autor
25. nov 2020

@matapo na urade práce som koli tomu, že my sme poberali normálny rodičovský prispevok do septembra , nie pandemický a malý sa narodil 14, septembra takze som sa hned po jeho skoncení normálne zaradila na urad práce . Ja som nevedela nic o pandemickom rodičáku ani si to nezistovala. No potom mi volala pani z uradu , že mam este na jeden mesiac narok kedže ten prvý pandemický trval do oktobra takže mi povedala , že mi bude vyplatený v novebmri a potom ho zasa predlžili. čiže preto ten urad práce.

buchticka123
autor
25. nov 2020

@matapo to znamená, že ja som sa musela prihlasit na ten urad, nikto ma dopredu neinformoval o tom pandemickom

veronikaszabova
25. nov 2020

@buchticka123 mas narok a nevadi, ze si na UPSVAR (pokial nepoberas podporu)

buchticka123
autor
25. nov 2020

@veronikaszabova dakujem pekne , nevdela som ako to chodí, kedže som stále pracovala a mam aj prve dieta ciže s uradmi práce a takýmito vecami zatial nemám moc skuseností, zavolala by som tam, len som sa chcela poradit , kedze je situácia aká je a dovolat sa tam je teraz o nervy. Ďakujem ešte raz 🙂

ivkazba
25. nov 2020

@buchticka123 len pozor na to, čo píše Veronika, že nemôžeš poberať podporu v nezamestnanosti aj pandemický rodičák. V opačnom prípade budeš musieť potom jednu z tých dávok vrátiť.

buchticka123
autor
26. nov 2020

@ivkazba áno rozumiem, nepoberám nic okrem rodicaku

mismor
26. máj 2021

Ahojte, mám sa nahlásiť na úrad práce, keď nemám nárok na podporu a novú robotu mám dohodnutú od 1.9? A mám nárok na pandemický prispevok? Lebo ja som bola na úrade priamo sa na to pýtať a tam na mňa pozerali ako na vola, že načo sa chcem hlásiť, keď mi automaticky pokračuje pandemický príspevok až do odvolania. Ďakujem