Došiel vám už na účet rodičovský príspevok?

alojzova
15. feb 2021
hruska91
15. feb 2021

Nie

julls51
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alvaluka
15. feb 2021

@alojzova ani mne, ja takto pracovat dostanem taky pucung v robote, ze platby neodisli, ze az

mima1
15. feb 2021

@alvaluka sak ale co stresujes ved rodicak chodi 15teho alebo ak je vikend 15tak poslu aj skor.

alojzova
autor
15. feb 2021

@alvaluka no hej tiež som si myslela ze dnws dojdu

julia2018
15. feb 2021

Rodičovský príspevok je vyplácaný mesačne pozadu, a to najneskôr do konca kalendárneho mesiaca nasledujúce po kalendárnom mesiaci, v ktorom oprávnená osoba splnila podmienky nároku (napr. rodičovský príspevok za mesiac január 2021, bude vyplatený oprávnenej osobe maximálne do 28.2.2021).

sylvelia
15. feb 2021

Záleží ako majú určené uzávierky, tie si úradníčky nevymýšľajú

nafka0483
15. feb 2021

@alvaluka Ako "takto pracovat"? Vyplatny termin je do konca mesiaca. Ak nebudes mat 28.2. pripsevok na ucte, potom mozes vykrikovat ze si nesplnili co mali.

veronikaszabova
15. feb 2021

@alvaluka si robis srandu? A kde ako pochybili na urade? Hmmmm.....??? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

martina1201
15. feb 2021

@alojzova tebe niekedy banka pripísala platbu z inej banky pred 10.30? Lebo mne nie. Najskôr okolo 10.45 a maximálne pripíše do 13.30. A áno dnes prišiel rodicak.

anitta98
15. feb 2021

ani mne ešte neprišiel :/ a to mám na zajtra nastavené platby ktoré zrejme neodídu :/ ja nejdem nikoho odsudzovať ale keď to oni nepošlú má to reťazovú reakciu že mamičnám neodídu platby ktoré majú nastavené :/

martina1201
15. feb 2021

@anitta98 akú máte banku?

nafka0483
15. feb 2021

@anitta98 Ale oni maju termin do konca mesiaca. Cize treba pocitat s tym, ze pride najneskor - cize posledny den v mesiaci. Tym padom ked mas na 16teho platby, tak musis na ne nechavat rezervu z predchadzajuceho rodicaku. Cize 16.2. odidu platby z toho rodicaku co dostanem do konca januara.
Nemoze urad brat do uvahy, ze niekto ma nastavene inkaso na 12teho, niekto hypoteku na 16teho, niekto najomne na 15teho, dalsi zas splatku za lizing na 20teho...

jenny257
15. feb 2021

@anitta98 si nastavim neskoro, problem solved. Mne odjakziva chodi 16tehooo a ma to na 17teho.

evaachesa
15. feb 2021

@anitta98 treba nastaviť o pár dní neskôr...to každý mesiac stresuješ či dôjdu? 😬

mima1
15. feb 2021

@anitta98 ved nech si platby da muz. A ked vies ze treba nieco platit tak si to urob inak aby si nemusela stresovat

livuska124
15. feb 2021

Si to niektoré predstavujete veľmi jednoducho.. U nás na UPSVR je mesačná uzávierka na odd.davok cca medzi 10-12 dňom v mesiaci. Tisícky spisov sa musia každý mesiac prekontrolovať, či nedošlo k zmene podmienok vyplácania dávok (navýšenie, zníženie, odňatie,...). Po uzávierke na odd.davky to prejde kontrolou u vedúcej a ide na ekonomické oddelenie, resp. finančnú kontrolu. Potom to vypláca finančné oddelenie. Každého jedného poberateľa musia na finančnom odd. zadať do systému s presnou sumou a následne odíde platba. Pomedzi to odchádzajú iné platby z úradu ( rôzne projekty, prvá pomoc podnikom, atď....množstvo platieb). Keďže žiadny úrad nemá na finančnom oddelení 10 ľudí na vyplácanie, chvíľu to trvá... Účtovník to mohol zadať do systému napr. dnes, ale aj prevody chvíľu trvajú, keďže to ide zo štátneho rozpočtu (nie z VÚB banky), čiže pokojne vám to na účet môže doraziť až o tri dni...

livuska124
15. feb 2021

To nie je tak, že úradníčka si otvorí internet banking - štátnu pokladňu, ťukne sumu, meno a už máte dávku na účte...

evaachesa
15. feb 2021

@livuska124 je to určite hrozná piplačka a zodpovedná robota čo sa nedá len tak odfláknuť....niekto si to predstavuje asi tak že stačí každý mesiac stlačiť Enter 😏

livuska124
15. feb 2021

@evaachesa veru...tak ti poviem, že vôbec nezávidím kolegyniam čo robia na tom oddelení (najmä na našom úrade v Rim.Sobote - to sú fakt tisícky spisov).

evaachesa
15. feb 2021

@livuska124 no ja normálne žasnem že sa to dá zvládnuť také množstvo mesiac čo mesiac 😱 fakt klobúk dole🌹

livuska124
15. feb 2021

@evaachesa u nás robí na tom odd.14 žien..každý mesiac majú plno nadčasov, ktoré si nemajú kedy vyčerpať a samozrejme im to nikto nepreplatí

babydesire
16. feb 2021

@anitta98 presne tak,,bvsku uz budem musiet dodatocne zaplatit,lebo inkaso si nenastavujem sama

babydesire
16. feb 2021

Pardon zeny ale niektory tu ziju z vyplaty do vyplaty co je max 31 dni..kedze ziadny kalendarny mesiac viac nema. Takze cakat mesiac a pol je pre niektore rodiny prilis..takze ak je raz zvyk v mesacnych splatkach tak su tak nastavene aj platby,a ked ja mam platit raz za 30dni svoje ucty,splatky tiez mi nikto neakceptuje mesiac a pol,ze sak do konca mesiaca. Z mojho uctu ide voda,skolka,moj mobil,a potom potrebujem ist do obchodu a do lekarne. Nikto sa nestazuje na uradnicky, ano maju cas, len clovek potrebuje vediet ako sa zariadit. Ci pockat este den dva alebo si ist pozicat.

nafka0483
16. feb 2021

@babydesire Ale ved mas pocitat vzdy do konca mesiaca. To, ze zvycajne pride skor je len bonus. Okrem toho, neviem o tom, ze by sa niekedy platby "oneskorili" naozaj o 2 tyzdne, ze by to bol mesiac a pol. Maximalne to kolise par dni 2-3.
A ak splatka neodide 15teho, ale 17teho, 18teho, tak sa nic strasne nedeje. Keby meskala mesiac, to je ine. Vyplatu byvaju tiez napr. do 20teho dna, alebo do konca mesiaca, tak si aj mesacne platby nastavim tak, aby nebol problem a mohli vzdy odist z uctu.

livuska124
16. feb 2021

@babydesire úradníčky majú uzávierku každý mesiac rovnako (+ / - pár dní), ale nakoľko aj na úradoch je ich plno PN s covidom (u nás v jednej budove už cca 15), môže to trvať dlhšie.... nemá ich kto zastúpiť, nového úradníka "nevyrobíš" zo dňa na deň.... Iba zaučenie do systémov (kde sa zadávajú platby a iné skutočnosti) môže trvať mesiac, dva... nehovoriac o znalosti zákonov, kde sú rôzne výnimky, každý deň iné usmernenia z ministerstva,.... čiže za nich to môže urobiť jedine kolegyňa, ktorá je v tom zbehlá. Ale keďže každá má svojej roboty toľko, že má nadčasy už len pri stíhaní svojich spisov, ak majú spracovať aj spisy kolegýň, museli by tam nocovať.... Pochybujem, že mesiac a pol čakáš, veď uzávierka bola len na konci minulého týždňa (tuším 11.2 alebo 12.2.).

asturia26
17. feb 2021

@sylvelia konecne trefny komentar 😉

babydesire
17. feb 2021

@nafka0483 niee,,vsak ani mne sa este nestalo zeby urad ci zamestnavatel oneskoril platby o tyzdne...len vravim,ze ked si rodina z prijmu nastavi vydavky na 31dni (nielen splatky,inkasa atd) a na ten rezim je nastavena,tazko potom AK by sa nutny prijem (pre rodinu s Nizsimi prijmamy) "oneskoril" oproti beznemu terminu vyplaty o dva tyzdne... Ja z toho bordel nerobim nebojte
@nafka0483
@livuska124
(Moj muz ten by robil 😂😖)
Ja som dost tolerantny a ohladuplny clovek, a nerobim z kazdeho hned hyenu...
A
@livuska124 mesiac a pol som myslela takto:
14.1. (skoro!!!!) prisiel rodicak a AK by ,,AK by,,znovu pre zle citajucich AK by prisiel rodicak 26.2. za januar (naco maju vyplatny termin ako pisete) bolo by to cca mesiac a pol, teda 6tyzdnov..

Taaakze velku medailu vsetkym uradnickam,pretoze su pretazena ako slovenske zdravotnictvo...budme k sebe ohladuplny preboha

babydesire
17. feb 2021