Dobrovoľne poistená a nárok na materskú

monika881
8. apr 2020

Dobrý deň,
s manželom momentálne zvažujeme vysadenie HAK avšak zároveň riešime menší problém ohľadne materskej. Budem teraz hovoriť o teoretickej situácii, ktorá sa samozrejme nemusí stať. Od 1.4. 2020 som si začala platiť dobrovoľné nemocenské poistenie, ak by som už tento mesiac vysadila HAK a podarilo sa nám bábätko na prvý pokus, predbežný dátum pôrodu by vychádzal na 28.1., nakoľko pri nároku na materskú je potrebných 270 dní platenia, vzhľadom na deň pôrodu by som túto možnosť splnila avšak na materskú dovolenku sa podáva žiadosť 6 týždňov pred dátumom pôrodu a tam by mi chýbalo cca 10 dní do podmienky 270.
Viete mi poradiť ako sa to počíta?

Ďakujem

lucka63
8. apr 2020

@monika881 tam nieje rozhodujúce kedy sa ide na materskú ale deň pôrodu .. napr keby vám to vychadza na 28.1 tak predtym 2 roky ste nikde nerobila kde ste mali platene nemocenske poistenie ?

ivinkapink
8. apr 2020

V tom pripade socialna poistovna caka kedy sa dietatko narodi a posudzuje sa splnenie podmienok ku dnu narodenia babatka

monika881
autor
8. apr 2020

Ďakujem za odpovede
Nie, nebola som nikde zamestnaná nakoľko som nastúpila hneď po vysokej škole na doktorandské štúdium. Ak sa posudzuje deň pôrodu tak je to super sprava, nakoľko potom mi to vychádza 😊

monika881
autor
8. apr 2020

@lucka63 Ďakujem za odpovede
Nie, nebola som nikde zamestnaná nakoľko som nastúpila hneď po vysokej škole na doktorandské štúdium. Ak sa posudzuje deň pôrodu tak je to super sprava, nakoľko potom mi to vychádza 😊

lucka63
8. apr 2020

@monika881 áno na základe toho, a potom materská sa vypocita na zaklade tpho kolko si platis nemocenske na zaklade vymeriavacieho zakladu k nemu prislusneho

modrymotyl8
9. apr 2020

@monika881 písala som ti spravu

manusik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz