Dobrovoľne nezamestnaná a odchod na materskú

tmavovlaskakatka
17. aug 2012

Ahojte, prosím o radu. Včera ma doktor chcel vypísať na materskú, avšak ja som dobrovoľne nezamestnaná (t.j. nechodím na úrad práce, platím si sama zdravotné poistenie), a čo viem, tak nemám nárok ísť na materskú, ani by som nič nedostávala. Až po narodení rodičovský príspevok + príspevky pri narodení. Na to mi povedal, že on sa v tom nevyzná a nech si radšej zistím, či predsa len na nejaké účely nebudem potrebovať od nich ten papier - odchod na materskú, aby mi vraj potom nechýbal. Ako to teda je? Mám sa dať vypísať na materskú?

stela01
17. aug 2012

@tmavovlaskakatka
Na matersku narok nemas , ale ked budes ziadat o rodicovsky budes musiet dolozit papier zo socialnej ze nemas narok na matersku ...
Tak ze chod do socialnej ...a predloz im papier od gynekologa ...o nastupe na materske ...a zo socialnej ti pride odpoved ci mas nemas narok ktory neskor budes potrebovat.

maria613
17. aug 2012

@tmavovlaskakatka ano na matersku sa musis dat vypisat tam rovno ja toj papieri co ti vypise doktor zaskrtnes ze si ju neuplatnujes ale oni ta musia evidovat kvoli rokom co sa ti pocitaju do dochodku. A potom ti spatne poslu papier ze nemasnarok a ten potom odnesies na urad prace...

lili_mia
17. aug 2012

@tmavovlaskakatka ahoj, zrejme ide o tlačivo, že už máš tých 6týždňov pred povinným nástupom na materskú dovolenku.. čiže vypíše ti to tlačivo s tým zájdeš do sociálnej poisťovne .. ak si si nie istá, nič tam nedoplňuj, až priamo na oddelení v sociálnej poisťovni .. úrad práce potrebuje vyjadrenie od sociálnej poist., že nemáš nárok na materskú dávku, aby ti mohli začať vyplácať rodičák