Do koľko dní po skončení materskej musím požiadať o rodičovský?

hanaxxx
27. mar 2022

ahojte, viete mi poradit, ci je nejaky termin, do kolko dni po skonceni materskej treba poziadat o rodicovsky prispevok? Ci to bude v pohode, ked poziadam aj o 10dni po skonceni, ak sa skor na urad prace neviem dostat? A este otazka, posielali ste niekto ziadost postou? je to tiez uvedene ako jedna z moznosti, aj ked tomu celkom nerozumiem, kedze v pozadovanych dokumentoch, ktore treba dolozit, je aj original rodneho listu a ten im asi tazko niekto posle.

fifina75
27. mar 2022

@hanaxxx ahoj, ja som posielala k prvému dňu ako mi vznikol naň nárok. Posielala som poštou, a prosím pekne teta z UPSVaR mi volala po 2-och mesiacoch že mám poslať jeden papier (stačí fotka) že ide spracovať moju žiadosť 🙈

ikonica
27. mar 2022

@hanaxxx ja som vsetko riesila mailom...poslali mi formular ziadosti, vytlacila som, vypisala, nascanovala a poslala spat... A nemusis sa ponahlat.. tusim ze ho vyplacaju aj 6 mesiacov spatne....

vierkaa0
28. mar 2022

vsak nemusis tam osobne ist, to vybav mailom alebo postou a mas, to stihnes aj nacas si myslim a uz uvidis, ci ti budu kazat, aby si prisla aj osobne potom alebo nie.

basska_b
28. mar 2022

Mne sa zda, ze 6 mesiacoch zanika narok na davky. Aspon pri rodicovskom prispevku to tak je

petamich
28. mar 2022

ako pise @basska_b a da sa poziadat mailom, ziadala som tak vo februari 🙂

hanaxxx
autor
29. mar 2022

@petamich
@vierkaa0
@ikonica a mailom ste to na aku adresu posielali? Pre bratislavu som nasla nasledovne kontakty a neviem kam to poslat. Patrim do bratislava IV.
https://www.upsvr.gov.sk/ba/kontakty-1.html?pag...

petamich
29. mar 2022

@hanaxxx najdi si svoje pismeno a tam, tiez som tak posielala 🙂 oni to tak maju, ze podla pismena

hanaxxx
autor
29. mar 2022

@petamich a to pismeno mam hladat v casti Oddelenie služieb pre občana alebo Oddelenie hmotnej núdze, náhradného výživného a štátnych sociálnych dávok?

petamich
29. mar 2022

@hanaxxx do konca som ani nedoscrollovala vtedy koza som 😂 ja som to poslala na sluzby obcana a pozeram, ze je tam predsa len BA I-III a potom aj IV, pani mi odpisala, ze posiela na spracovanie 🤷‍♀️ tak mozno som to poslala zle ale rodicak prisiel a extra rychlo

ikonica
29. mar 2022

@hanaxxx no ja som Presov tak neporadim.. ale kedysi mal kazdy urad aj taku jednu vseobecnu mailovu schranku a niekto to uz potom triedil podla toho komu to patrilo.. tak snad aj ten vas ma...