Do akej výšky môžem mať príjem popri materskej?

nikoleta2011
25. jan 2012

Dobry vecer prajem, neviete mi prosim poradit? Som na MD a chcela by som pracovat popri nej na dohodu. Do akej vysky mozem mat prijem aby som neprisla o matersku, ci rodicovsky prispevok? A mozem vobec pracovat bez toho aby som o ne prisla? Dakujem za nazory, pekny vecer vsetkym

babulina
25. jan 2012

pri rodicovskom prispevku nie je stanovena hranica prijmu, akurat dneska som sa bola pytat na urade socialnych veci a rodiny, ich vlastne ani nezaujima ci pracujes, do troch rokov poberas uplne klasicky rodicovsky prispevok, co sa tyka MD tak to neviem

maria30
25. jan 2012

Hranica príjmu nie je stanovená... popri materskej môžeš pracovať na dohodu, ale nesmie to byť vo firme, v ktorej si zamestnaná (z ktorej si odchádzala na materskú a máš tam pracovnú zmluvu)... vtedy ti bude chodiť normálne materská - celá... ak už si na rodičovskom príspevku, tak môžeš pracovať - zase bez obmedzenia príjmu- ale už môžeš pracovať normálne aj na trvalý pracovný pomer... na úrad práce to len oznámiš- doložíš pracovnú zmluvu a dáš im čestné prehlásenie, že kde bude dieťa - kto sa bude o neho starať... a príspevok ti budú platiť do troch rokov dieťaťa... ak budeš dávať dieťa do jaslí alebo nejakej fyzickej osobe, ktorá má nato živnosť, máš nárok požiadať o príspevok na opatrovanie - preplatenie, až do výšky 230eur - tiež do troch rokov dieťaťa... ale vtedy už nebudeš dostávať rodičovský príspevok... príspevok na opatrovateľku- jasle je tiež podmienený, že musíš dokladať od danej osoby - jaslí doklad a na základe neho ti to preplatia...