Do 2 rokov sa mi narodili 2 deti. Na aký príspevok mám nárok?

mamaveronika
31. okt 2012

ahojte, kamoška mi vravela, že kedže má starší syn 2roky a mladší 6 mesiacov a poberám na nich len jednu materskú, respektíve teraz už len rodičovský, mala by som mať ešte nejakých 30€ na mesiac navyše..že to kdesi počula...ak máte nejaké info ohladom toho, dajte mi prosím vedieť, a aj postup ako to vybaviť ...dakujem 😉 lebo ako zistujem , čo si sama nezistím to mi ani náhodou na uradoch nik nepovie 😠

xlucia
31. okt 2012

jedna sa o jednorazovy prispevok
pozri si temu zahadny jednorazovy prispevok na dieta.
ale to je pre teba pase, kedze je to len do 6 mesiacov od porodu

matozazzo
31. okt 2012

Ak by si pracovala alebo studovala (denna forma), da sa poberat RP na mladsie dieta a Prispevok na starostlivost o dieta (az do vysky 230 Eur) na starsie - ak je v jaslickach alebo sa o nho stara napr. babka, ktora ma na to zivnostenske opravnenie...

zuzi0911
31. okt 2012

Tak neviem ale .mne sa druha dcera narodila ked prva mala 20 mesiacov a od zaciatku spm nemala narok na materske. tak som prepisovala rodicak na mladsiu. dostavam rodicak plus pridavky na dieta.

2jana5
31. okt 2012

AHOJ AJ JA SOM TO POčULA...JA MAM MEDZI DETMI ROZDIEL 1 AJ 9 MESIACOV..NIKTO TI NEPORADí ANI NA SOCIALKE ANI NA URADE PRACE....MALI BY TO DAVAT AUTOMATICKY....ALE CO UZ...SME NA SLOVENKU....

ema15
31. okt 2012

mne sa narodila Mia ked mala Emka 1 rok, poberala som na Miu matersku a na Emu som dostavala po dobu 3 mesiacov cca 40 eur (+ - ), po 34 tyzdnoch som presla na jeden rodicovsky a samozrejme plus pridavky na obidve. teraz maju 22 a 10 mesiacov. Mne o tej ciastke pre Emku povedala dokonca mila pani na socialke 🙂skus sa na to opytat

laqeeesha
31. okt 2012

Počkajte, to mi chcete povedať že keď budem mať druhé diaťa pri tom prvom ktoré ešte nemá tri roky, tak za to druhé dieťa nebudem poberať rodičovský príspevok??? resp rodičovský budem poberať len za to prvé a za to druhé nie???

kalifa28
31. okt 2012

@leqeeesha no dobré ránko stará mama... daj pokoj, poberat príspevky na všetky deti do troch rokov... však vieš čo by to bolo v osade?? jaký odliv financií???
Ale ty si z nás asi nerobíš srandu, však? Vážne si bola v tom, že na každe dieta do 3 rokov, by si dostávala RP? Nie, nie. pouze na jeden kus, aj keby ich bolo 100 😝

luliu
31. okt 2012

Ano, presne tak - ked budes mat 5 deti - i tak len jeden RP