Dcérka má české občianstvo a môj rodičák

tina_20
4. mar 2018

Ahojte prosím vás. Mám dcérku a priatel je Čech. Ja mam trvalý pobyt na Slovenku a aj mala 🙂 ale bývame v CZ. Zajtra idem vybavovať rodičovský príspevok. No a priatel asi pred dvoma mesiacmi vybavil malej ČESKÉ OBČIANSTVO. Oficiálne by to malo byt cca za mesiac. No otázka je nezoberu mi zo Slovenka rodičák? Tu v Čechách nepoberam na malú nic. Len otec si ju pri vlastnil na daniach. Ďakujem 🙂

ellaafi
4. mar 2018

Myslím že v tej žiadosti vypisuješ údaje o príslušnosti dieťaťa, trvalý pobyt (v rámci Eú) a pokiaľ ty máš trvalý pobyt na Slovensku nemal by s tým byť problém.

katarinamarkova
4. mar 2018

@tina_20 do úvahy sa berú obaja rodičia - pre upsvar nie je podstatný trvalý pobyt - ale to, kde rodičia pracujú a ,,zdržiavajú sa,, ak ty si doma s malou a priateľ pracuje v CR tak pravdepodobne budete musieť riešiť všetky dávky v CR.

počas toho ako si žiadala na SK o rodičovský si nevyplňala údaje o otcovi? vtedy ešte nepracoval v CR? či ako?

tina_20
autor
5. mar 2018

On je Čech.... Áno vypĺňala som údaje o ňom... Ale všetko na Slovensku a taktiež odtiaľ všetko poberam. Len teraz jej bol vybaviť české občianstvo tak neviem ako to mam riešiť na Slovensku.

petka47
Odpoveď bola odstránená
Zobraz