Dá sa zvládnuť vysoká škola popri materskej?

manduskaaa
30. dec 2017

Ahojte, Chcela by som ísť študovať na VŠ externe len rozmýšlam dá sa to popri tom vsetkom.. Tie čo ste popri materskej študovali ako ste to zvladali?

kitty2803
30. dec 2017

@manduskaaa ja som si externe dorobila skolu popri materskej ( teda len posledne 3 semestre) bez pomoci priatela rodicov/svokrovcov by to neslo..bolo to dost narocne na cas..cestovanie, peniaze spavala som v hoteloch a oni boli s malou (vtedy mala 1 a pol roka) cez skuskove to iste..ucenie mi islo ovela lepsie ako ked som dieta nemala..takze to ma dost prekvapilo, predtym som chodila na denne studium..a potom popri materskej na externe takze viem to porovnat a vobec to nebolo lahsie..co sa tyka ucenia..ako si vela krat ludia myslia, takze ja som to zvladla..boli to len 3 semestre takze sa to dalo..treba si zvazit aj financie..mna len skolne vyslo cez 1000 €.. a po novom je externe studium 7 rokov, musim vsak povedat ze promocie na ktorych mas svoje dieta je prekrasny pocit a uz len kvoli tomu som rada ze som to dokoncila 😉😊

spolocenskesatynela
30. dec 2017

V 1 rocniku a v prvom semestri som otehotnela sloncila som Mgr. s dvoma detmi a dokonca este stale som s druhym dietatom na materskej a robim si pedagog. minimum. Je to financne narocne, musis mat pomoc a chapaveho manzela. Ja som na seba pysna a ako pisala pani predo mnou uzasny pocit mat dieta na promocii a rodicov ktorym vypadne slza.

euie
30. dec 2017

Ahojte, toto by aj mna zaujimalo, rozmyslam nad MBA, co snad nie je take narocne ako komplet vysoka skola.

deti95060810
30. dec 2017

podľa toho načo chodíš....ja som chodila na stroj. fakultu a skoro som "zdochla".... Ale dala som to, ale neodporúčam....v noci každé 2 hod. kojiť a ráno cestovať 30 km do školy....😨

montemotherone
30. dec 2017

@manduskaaa o hubu, ale dá sa 🙂 ja som polovicu štúdia absolvovala pred narodením dcérky. Potom som ho na rok prerušila a dokončila už s ňou. Školu som mala vyše 100km od domu, boli (a sme) na všetko sami, rodičia sú ďaleko. Víkendy sme často trávili tak, že som prenajala izbu na intraku školy, a šli sme spolu na výlet (malú som dojčila 2 roky). Cez deň ja v škole, muž s malou v meste.. A večer spolu 🙂 Malá bola dosť živel, malo spala, takže večer keď som ju horko ťažko uložila už som sa tešila že sa môžem učiť 😀 (v živote by mi to nenapadlo...) Na promóciách ma už sprevádzala veľká kočka 🙂 Dokonca bola so mnou pár krát na konzultácii diplomovej práce... Vtedy sa ešte nefrčalo na internete, musela som si to fyzicky vybehať. Myslím že dnes je to o to ľahšie, že väčšinu vecí vieš s predebatovať mailom...

maminuska
30. dec 2017

@manduskaaa ja som otehotnela v druhom ročníku na výške, robila som si naraz dve fakulty , od tretieho ročníka som prešla na externé a ako píše
@deti95060810 skoro som aj ja zdochla. Bolo to nesmierne náročné , manžel na vojne , ja doma s dcérkou a do školy som cestovala 130 km. Dokončila som obidve fakulty, jednu s červeným diplomom a druhú som ledva preliezla.

vydrnik
30. dec 2017

Vsetko sa da zvladnut za pomoci rodiny,moja kamaratka,podnika,ma 4 deti,Zvieratka,a uz rok studuje Cirkevnu VS,

natalienka12
30. dec 2017

@vydrnik cirkevna VS??? To co je?

zuzana76
30. dec 2017

@natalienka12 v Ruzomberku katolicka univerzita pravdepodobne

dai
30. dec 2017

@manduskaaa zalezi od vs...

bobulazelena
30. dec 2017

Presne tak zalezi od skoly. Nechcem nikoho urazat, ale tak niektore VS sa daju zvladnut aj s 10 cm klincom zapichnutym v hlave a popri niektorych sa neda ani len brigadovat.

zuzana76
30. dec 2017

zalezi od fakulty aj od cloveka samotného, poznam studentku co ma uz vystudovanu pravnicku fakultu a teraz studuje medicinu, jej dieta chodi uz na ZS

bobulazelena
30. dec 2017

@zuzana76 to studuje denne? Lebo tak ved medicina sa myslim neda externe.

zuzana76
30. dec 2017
bobulazelena
30. dec 2017

@zuzana76 fiha no to ozaj ma toho dost. Super inak. 👍

zuzana76
30. dec 2017

@bobulazelena tak ma zatial len jedno dieta, aj to uz chodi do skoly, cize nie babatko, ale uz nejakých par rokov studuje, hadam aj 3-4, takze pomaly bude koncit, ale potom este atestacie atd...ale ja by som nechcela, sice som tiez studovala aj popri detoch a praci, ale neda sa to porovnat s tym, ked som bola original len studentka, ten slobodny zivot

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobulazelena
30. dec 2017

@zuzana76 to je jasne...ale ked clovek nema na vyber redp. ked uz babo ma a chce vystudovat...
Ono je rozdiel uz len študovať alebo robit nejake skusky popri zamestnani a byt taky original student kvazi bez povinnosti.
Uprimne si ja neviem predstavit studovat niektoré skoly popri dietati.
Ale poznala som aj takych co sa mali naucit na skusku na VS 20 stran, tak taku VS by clovek dal aj popri 3 detoch 😂.

natalienka12
30. dec 2017

@zuzana76 Tak Ruzomberkom by som sa nechvalila...to nie je vysoka skola 😂

natalienka12
30. dec 2017

@bobulazelena presne!!! Aj ja takych poznam.

bobulazelena
30. dec 2017

@natalienka12 no ja radsej nekonkretizujem tu konkretnu VS a jej fakultu aby sa nikto neurazil. Ale spolubyvajuci mal kedysi v ramci VS napisat uvahu o vianociach v AJ na 2 strany 😂😂😂😂😂😂...to mi prislo ako na zakladke 🙈

natalienka12
30. dec 2017

@bobulazelena Takych VS je viac a Ruzomberok k nim patri tiez nech sa niekto uraza kolko chce

nikelca
30. dec 2017

V maji mam statnice mgr studia... v aprili odovzdavam diplomovku a mam aj termin druheho babatka. Moja malá má 4 roky a studujem denne aplikovanu informatiku v Nr. Cize da sa to. Podporuje ma rodina, bez nej by to neslo hlavne ked mala malá 4 mesiace a skola začínala.

bobulazelena
30. dec 2017

@natalienka12 no mne je celkovo prpti srsti spajat skolstvo s vierou...ale tak to je moj osobny problem.
Btw v Ruzomberku sa studuje len socialna praca ci aj nieco ine?

natalienka12
30. dec 2017

@bobulazelena netusim ale vsetci vieme co je to za "skolu"

nikushka1
30. dec 2017

ja som nastupila do tretieho rocnika bc denneho studia ked mal maly 7mesiacov. bolo to o drzku bez vydatnej podpory muza by som to nedala ani nahodou. ale ako je pisane vyssie zalezi od skoly lebo nieje vs ako vs

maminuska
30. dec 2017

Ja si pamätám na jednu skúšku , finančnú analýzu , to bola samá matika, pravdepodobnosť, vzorce, na tom mnoho ľudí končilo školu, veru som si ráno aj pred ňou poplakala, čo som bola taká unavená.

bobulazelena
30. dec 2017

@natalienka12 ja len viem ze mali dost problem s akreditaciou mgr.stupňa a ze sa tam modlia. Viac o tej skole fakt netuším 😀

michaella94
30. dec 2017

ja som zacala studovat na vs teraz v septembri a doma mam 3,5 a 1,5 rocnych synov...studujem spcialnu pedagogiku a uz som to olutovala asi milion krat..vedeli sme ze to je financne narocne teda ratali sme 750eur na rok...ale zrazu pridem hudobna a uz som si musela platit doucovania a kupit klavesi co nie je malo penazi...tak som zvedava co este ma caka....to je ta financna stranka...potom vela zalezi ake babo mas...moj starsi je samostatny ale mladsi je neskutocne nespokojne dieta vkuse place v noci nespi takze teraz je to zaujimave pocas skuskoveho obdobia...ale este sa nechcem vzdavat...a musim povedat ze komentare tu ma prave posuli vpred a dali mi zase silu pokracovat 🙂 nechcem ta tymto mojim prispevkom odradit skor pripravit na realitu 🙂 ...ja viem ze by som so skolou urcite este pockala keby ze viem ake to bude tazke pri tak malom dietati....aspon kym bude trosku samostatnejsi a uz sa aj pohraje sam vycika naje oblecie a nebudi sa v noci....

unctadorg
30. dec 2017

V maji mam Bc statnice a doma rocneho syna. Da sa, ale lahke to nie je.