Dá sa vybaviť príspevok pri narodení a rodičovský príspevok vybaviť aj inak ako osobne?

24. aug 2020

Ahoj chcem sa len opýtať ohľadom papierov z upsvar TJ. Jednorazový, prídavky a rodičovský príspevok tie papiere tam treba vyplnené odniesť aj s nejakými potvrdeniami od pediatricky a mam menší problém tie paperie sa odovzdavaju po pôrode, ale ja po pôrode nebudem môcť tieto paperie odovzdát na upsvar v meste trvalého pobytu, nakoľko bývam už momentálne 400km od tp a popri novorodencovi fakt nemôžem odísť(sú tam aj iné okolností) , dajú sa tieto papierovacky vybaviť aj inak aby som tam nemusela ísť???

kirjaklambrid
24. aug 2020

Myslím, že by sa dalo poštou zaslať alebo e-mailom? Skús kontaktovať pracovníčku, ktorej máš papiere odovzdať. Ja ako firma zasielam dokumenty e-mailom.

lucka_ke
24. aug 2020

dohodni sa s konkrétnou pracovníčkou že jej to pošleš všetko podpísané poštou s priloženými potvrdeniami

autor
24. aug 2020

Super, ďakujem ❤️❤️🙏🏽

mariet24
24. aug 2020

Určite bude stačiť poštou, len si pre istotu zavolaj pred tým, a máš na to 6 mesiacov od narodenia

autor
24. aug 2020

A ako je to potom s podpisovanim 🙄

gumkac19
24. aug 2020

cez stranku slovensko.sk s platnym elektronickym podpisom (OP s cipom) sa da vybavit aj pridavky aj prispevok

autor
24. aug 2020

@gumkac19 ďakujem ❤️