Dá sa uplatniť tehotenské aj spätne?

sumalee
29. mar 2023

Ahojte žienky, prosím vás viem ze som totálne hlúpa, som na seba strašne nastvana,ale poriadne som si to neprezistila a potom som to už nechala tak, a to ze som neskoro zistila ze mam nárok na tehotensky príspevok...termin mam o mesiac...a pani zo sociálky mi volala ze prečo som si to nepodala ze som mala na to nárok...ze možno ešte za marec mi vyplatia ak mi to lekár potvrdi...ze on ma žiadosť...nechápem prečo mi tu žiadosť nemohol dat rovno alebo mi o tom aspoň povedať ale dobre,moja chyba...ale otazka neviete či náhodou nevyplacaju aj za tie mesiace spätne? Nech to viem naisto...ďakujem

lias3915
29. mar 2023

@sumalee áno vyplatia vam to spätne od dátumu od ktorého ste získali na to nárok. Ale šup šup lebo nárok zaniká termínom pôrodu. Tak si tam rýchlo zájdite 🙂 nie je to veľa ale aj to málo sa zíde 🙂

aaadkaaa
29. mar 2023

Jasne 🙂 pozri stranku soc.poistovne

lias3915
29. mar 2023

@sumalee mne to totižto tiež vyplácali spätne (cca 1,5 mesiaca)

floki1994
29. mar 2023

@sumalee jasne ked si k 13tt splnila podmienky tak ti to vyplatia aj spatne ..zbehni k lekarke, ona ti da tlacivo a elektronicky si to podaj...vyrozumenie pride do cca 10 dni 🙂

antonka
29. mar 2023

Ja som dávala papier na žiadosť o tehotenské týždeň po pôrode, za pár dní prišiel domov papier že mám nárok a rovno aj výmera od kedy do kedy (teda celých tých 27 tt) atď, už len čakám kedy prídu peniažky🙂

gabika128
29. mar 2023

@lias3915 však je to okolo 1200€ to nie je veľa? 😁

sumalee
autor
29. mar 2023

Jeej dievčatá tak to je super ďakujem vám dnes mam tak na houby deň tak to by bolo super keby to vyplatili tak spätne, 3.4 mam kontrolu tak hneď o to požiadam a pôjdem zaniesť rovno do socialnej...každé euro mi pomôže...

floki1994
29. mar 2023

@sumalee jasne treba ked mas na to narok 🙂 ma kazdy mesiac tych 250eur cca velmi potesi 🙂