Dá sa ísť z evidencie nezamestnaných späť na rodičovskú?

sss204
19. feb 2013

Maminy prosim o radu, platena rodicovka dovolenka mi skoncila v januar2012 kedy syn dovrsil 3roky, potom som zostala doma kedze pred otehotnenim som nepracova a syn zacal chodit v marci do skolky. V septembri som sa evidovala ako nezamestaná na úrade práce s nádejou že mi pomôže pri hladaní práce alebo aspon budem môcť robiť nejaku dobrovolnicku pracu lebo aj smiešne peniaze su lepšie ako žiadne emoticon Nič z toho sa však nestalo a už ma nebaví každý mesiac chodiť na UP a nosiť pečiatky že si hladam prácu, ved to je úplnná hlúposť. Dá sa vrátiť spat na rodicovskú dovolenku do 6r veku dieťaťa? Bude môcť chodiť syn nadalej na celý den do školky? Dakujem za každú radu. 🙂

polyana
19. feb 2013

@sss204 ano môžeš sa kludne vrátiť späť na rodičovskú do 6 rokov. Predpokladám, že sa asi treba odhlásiť z úradu práce. Potom isť na zdravotnú poistovnu a vypísať tlačivo, že sa budeš starať o dieťa do 6 rokov-aby za teba stát platil poistné. A takisto na Sociálnu poistovnu sa prihlásiť ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Ale ak teda zostaneš na neplatenej rodičovskej- tak dieťa môže byť v skôlke len 4 hodiny. Teda aspon tak to bolo predtým. Ale to by ti už povedali na tvojej zdravotnej poistovní kolko tam dieťa môže byť. Lebo Sociálna poistovna dovoluje aby dieťa bolo v skôlke celý den.

sss204
autor
19. feb 2013

polyana dakujem za rada, to som už počula že môže byť v školke len na 4hodiny, ale vraj to nikto nekontroluje, musím sa teda opýtať v tej zdravotnej poisťovni 🙂 😉

sympa1
19. feb 2013

@sss204 zdravotna poistovna ti povie ze dieta tam moze byt 4 hodiny...bola som rovnaky pripad....takysto moja znama...s tym ze zdravotka ti to len tak sama od seba neoznami , ale ak sa budes na to pytat tak ti to oznamia...kamoška nechala dieta v skolke na cely den a potom jej prisiel mrzky nedoplatok do zdravotnej poistovne za to.,lebo ked nechas dieta v skolke na cely den tak si musis sama platit zdravotku....a mylis sa s tou kontrolou ...

sss204
autor
20. feb 2013

Je to tak aj ked sa jedna o neplatenu rodicovnku dovolenku??? Je mi to cudne kvoli tomu ze u nas v skolke je vela deti ktore su na cely den a maminy su na rodicovskej dovolenke.