Čo môžem poberať, keď muž pôjde na rodičovskú po mojej materskej?

zina234
5. sep 2021

Ahojte. Som na rodičovskej dovolenke s 1 ročným dieťaťom. Materská mi už tým pádom skončila, poberá rodičovský príspevok. Teraz pôjde na materskú muž, ja ostanem na rodičovskej, ale už nemám nárok na príspevok však? Známa mi spomínala, že sa to môžem aj hlásiť na úrad práce. Ale nevedela nič bližšie. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem

natalala
5. sep 2021

@zina234 mozes poberat plat v praci v kt sa zamestnas, kedze pises ze bude muz s dietatom na materskej ;)

siska53
5. sep 2021

@zina234 ak mate len takto jedno dietatko, o ktore sa doma.staras, tak bud ty praca, UP alebo budes samoplatitelka.

zina234
autor
5. sep 2021

@natalala nebude doma s dieťaťom na materskej. Možnosť rodičovskej dovolenky využije aby nám dostaval dom, ale to tebe nemusím vysvetľovať. Tak totiž moja otázka neznela

lucjja
5. sep 2021

@zina234 no bud sa zamestnas alebo mozes poberat podporu v nezamestnanosti - pol roka

mogaa
5. sep 2021

@zina234 nuž keďže na dieťa bude poberať príspevok on, ty si musíš buď platiť odvody alebo sa zamestnať...prípadne ak máš nárok na podporu, dáš v práci výpoved a môžeš čerpať podporu...ak prácu nemáš, môžeš byť prihlsená na UP ale so všetkým čo k tomu patrí, čiže chodiť sa hlásiť a chodiť po pohovoroch....

mogaa
5. sep 2021

@zina234 na jedno dieťa nemôžeš súbežne poberať 2 príspevky, takže ty nebudeš mať nárok na nič

zuzanockamt
5. sep 2021

@zina234 ale muž musí na tej MD aj ostať, nemôže pokračovať v práci ďalej...podpisuje predsa vyhlásenie,že preberá dieťa do svojej starostlivosti v celom rozsahu, tak ako matka
A ty nemáš nárok na RP.

noami12
5. sep 2021

@zina234 môj priateľ je tiež od tohoto mesiaca na materskej a ja teraz si hľadám prácu, tiež robíme dom a keď skončí materska, tak uvidíme kto viac z nás zarobí a kto ostane na rodičovskom... obidvaja na jedno dieťa poberať nemôžete, jedine keď máš nárok na podporu. 🙂

zina234
autor
5. sep 2021

@noami12 ďakujem. Nárok na podporu znamená ze som bola zamestnaná pred materskou? A teraz dám výpoveď a dostanem podporu?

noami12
5. sep 2021

@zina234 áno, ak spĺňaš podmienky a rozvinuté pracovný pomer so zamestnávateľom, pôjdeš na úrad práce a poziadas si o podporu 🙂

dollyzv
5. sep 2021

@zuzanockamt to už zrušili,žiadne vyhlásenie nepodpisuje,ale to že nemôže mať príjem samozrejme pplati ďalej..i keď zaujímavé,žena môže pracovať aj počas MD pokiaľ to je u iného zamestnávateľa/inú zmluvu ale muž nemôže 🤔🤔🤔 teda aspoň nie legalne

zuzanockamt
5. sep 2021

@dollyzv v marci to ešte platilo, potom som to už nesledovala, keďže sa ma to už netýkalo...otcov poriadne sledujú, lebo čo sa robilo s ich MD to už bol nonsens

dollyzv
5. sep 2021

@zuzanockamt tuším od mája,alebo júna to zrusili