Chodia nejaké kontroly v prípade neplatenej rodičovskej?

inpe55
12. sep 2019

Ahojte maminky. Mate niektora skusenost s neplatenou rodicovskou? Bola som sa zahlasit na zdravotnej poistovni na neplatenu rodicovsku,s tym ze dieta bude v skolke len na 4 hodiny. Neviete mi povedat ze ci chodia nejake kontroly, a kde? Do školky ,či domov?
Ďakujem

kukulienka83
12. sep 2019

Prečo by mali chodiť kontroly???

dopolbokaodrata
12. sep 2019

A prečo sa bojíš kontroly? Dávaš ho tam na dlhšie ako 4 hodiny?

veronikaszabova
12. sep 2019

@kukulienka83 lebo ked je na nepl.RP, dieta moze byt v skolke len 4h.

@inpe55 ak ti pridu na to, ze dieta je v skolke viacej ako 4h, doplatis si zdr.poistenie odkedy ta eviduju ako osobu starajucu sa o dieta do 6r.

veronikaszabova
12. sep 2019

Ja ked som bola na nepl.RP pri synovi, mala som rozhodnutie zo skolky, ze je prijaty iba na pol dna. Nie na cely den.

inpe55
autor
12. sep 2019

No doteraz chodil na cely den.ale teraz som sa prihlasila na tu neplatenu,tak som ho odhlasila a chodi len na 4 hodky.
Tak len tak som chcela vediet ,ze ci sa niekto uz stretol aj s kontrolou.

inpe55
autor
12. sep 2019

Lebo mam znamu na socialke a ona mi hovorila ze od nich kontrola nepride urcite,ze ony neriesia skolku ani pri platenej predlzenej ani pri neplatenej.
Tak som zvedava ze odkial teda tie kontroly chodia?

veronikaszabova
12. sep 2019

@inpe55 a coby kontrolovali pri platenom RP? Vtedy moze byt dieta na cely den v skolke

inpe55
autor
12. sep 2019

No pred par rokmi aj pri platenej mohlo byt dieta na 4 hodky,viem to podla starsie syna. A potom to zmenili ze moze byt cely den.

niza
13. sep 2019

Ja som bola na neplatenej ale dieťa som do škôlky nedávala.ked som dobrovoľne s ním doma tak som doma...

inpe55
autor
13. sep 2019

@niza no on chodil aj minuly rok,kedze som vtedy mala plateny, tak by som ho nerada odhlasovala,pretoze on je tam rad. Ked moze byt aspon na 4 hodiny,tak preco nie.aspon je v kolektive.

lenka2710
13. sep 2019

@inpe55 ja davam tiež malú na 4 hodiny uz tretí rok,nerobí mi to problem a s kontrolou som sa ešte nestretla
Ale viem o veľa mamickach,čo sú na neplatenej a dieťa je v škôlke celý deň!
Takže záleží aj od mamičiek,či majú odvahu alebo nie 😂 podľa mňa ked uz kontrola tak zo zdravotky,ale nepoznám nikoho komu by prišli na kontrolu 😉

inpe55
autor
13. sep 2019

A tak v podstate mi to teraz aj vyhovuje ze je len na 4 hodiny,pretoze pre starsieho syna chodim do skoly,a aapon ich beriem teraz oboch a nemisim sa motat dva krat.

lenkaah
9. okt 2019

Baby,ked mozem vstupit,dnes som bola na zdravotnej,a tam mi povedali,ze moze ist na 4 hodiny do skolky,ale iba po dobu troch mesiacov...ze ked chcem neplatenu matersku,tak len max.3 mesiace...poculi ste uz o tom?Lebo ja som uz pozerala vela diskusii s touto temou,ale nikde sa o troch mesiacoch nepisalo...

veronikaszabova
9. okt 2019

@lenkaah do 6 rokov dietata, dieta je v skolke len 4h denne

inpe55
autor
10. okt 2019

@lenkaah to je blbost.ja som bola tiez na tej zdravotke a povedali ze moze chodit na 4 hodiny ale normalne cely rok.

lenkaah
18. nov 2019

@inpe55 a aku mas zdravotnu?Ja mam vseobecnu,a fakt mi ukazovala aj cislo nejakeho zakona,podla ktoreho moze chodit len 3 mesiace...tak teraz zvazujem ze dochodi do konca novembra a mozem ho odhlasit...

veronikaszabova
18. nov 2019

@lenkaah je absolutne jedno aku mas zdravotnu.
Btw, aj ja mam VŠZP a bola som s malym na nepl.RD

lenkaah
18. nov 2019

@veronikaszabova tak potom neviem preco mi hovorila ze len 3 mesiace...Dakujem za odpovede...Asi sa tam pojdem este raz popytat...